VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chebsko

28.5.2017

Jaký bude osud chátrající radnice?

Mariánské Lázně - Katastrofální stav radnice chtějí do zimy vyřešit Mariánské Lázně.

27.5.2017

Valdštejnovu desítku poběží centrem

Cheb – V těchto dnech jsou v plném proudu přípravy na další běžeckou soutěž s názvem Valdštejnova desítka.

27.5.2017

Jak budou otevřeny mateřinky?

Cheb – V průběhu letních prázdnin dojde už tradičně k částečnému omezení provozu jednotlivých mateřských škol.

27.5.2017

Vilseckem je provázel ponocný

Lázně Kynžvart Pojeďme společně, tak se jmenuje projekt Základní školy v Lázních Kynžvartu a školy v německém Mantelu.

26.5.2017

Sova chystá v neděli Den dětí

Cheb – Tradiční Den dětí se bude konat v neděli 28. května od 14 hodin v areálu Domu dětí a mládeže Sova.

26.5.2017

Muzejní noc představí vzácné hodiny a nabídne bohatý program

Cheb – Již XIII. ročník Festivalu Muzejních nocí proběhne 27. května v prostorách Muzea Cheb. Téma letošní chebské Muzejní noci vychází z právě probíhající výstavy „Krása času.

26.5.2017

Města oslavila čtvrt století spolupráce

Františkovy Lázně – Celkem 25 let uplynulo od doby, co spolu začala spolupracovat města Františkovy Lázně a německé město Bad Soden.

26.5.2017

Děti si v Mariánských Lázních užijí svůj den tak trochu jinak

Mariánské Lázně – Dětský den tak trochu jinak si budou moci užít děti z Mariánských Lázní a okolí.

25.5.2017

OTÁZKA PRO: Tomáše Dostála, správce památkových objektů v Chebu

V neděli se na chebském hradě koná Den s panovníky. O jakou akci jde?

25.5.2017

Labutí jezírko má původní podobu

Mariánské Lázně – Návrat do historie znamenala pro Mariánské Lázně rekonstrukce Labutího jezírka ve Skalníkových sadech.

25.5.2017

Ferdinandův pramen se promění v kavárnu, galerii či kino

Mariánské Lázně – Část kolonády Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních se na víkend promění v kavárnu, galerii, kino a koncertní sál. Akce Kulturní ozdravná kúra se uskuteční za přičinění mariánskolázeňského spolku Švihák.

25.5.2017

Oprava letištní dráhy bude náročnější, než se čekalo

Cheb - Sto let letos slaví chebské letiště a jako dárek dostane opravenou část přistávací dráhy. Práce však budou náročnější, než se čekalo. A také dražší.

25.5.2017

Valdštejnské slavnosti míří z Frýdlantu do Chebu

Cheb – O uplynulém víkendu se v severočeském Frýdlantu konaly Valdštejnské slavnosti, kterých se zúčastnil také chebský starosta Antonín Jalovec.

25.5.2017

Dobrovolní hasiči cvičili, jak pátrat po lidech

Karlovarský kraj - Jednotky dobrovolných hasičů z celého kraje se zúčastnily pravidelného cvičení Luxor. Tentokrát se vybrané jednotky, které jsou určeny k zásahům v rámci ochrany obyvatel, seznámily s novinkami při pátrání po osobách.

24.5.2017

V Kamenné lépe zaparkujete

Cheb - První etapy úprav za 3 miliony korun se ještě v letošním roce dočká chebská Kamenná ulice. Nebudou se však týkat jejího zamýšleného zobousměrnění.

24.5.2017

Děti zachraňovaly životy raněných

Cheb - Poranění končetin, břicha anebo nejrůznější zlomeniny. S tím vším si musela poradit družstva mladých zdravotníků v Domě dětí a mládeže Sova v Chebu.

23.5.2017

OTÁZKA PRO: Radomíra Böhma, provozovatele meteorologických budek na Jelení a na Rolavě

Karlovarsko - Teplotní začátek týdne se i přes horká až letní odpoledne nesl, převážně v nočních a ranních hodinách, v minusových hodnotách. Zaznamenali jste tady v našem regionu nějaké meteorologické unikum?

23.5.2017

Motorkáři budou opět brouzdat

Vysoká u Staré Vody - Tradiční Jarní brouzdání s duchy se uskuteční v ruině kostela ve Vysoké u Staré Vody.

23.5.2017

Co bude s modrým věžákem?

Cheb - Takzvaný modrý věžák v centru města Chebu už několik měsíců zeje prázdnotou. Město zatím nezvolilo, co přesně s domem udělá. Původně zde mělo vzniknout dočasné ubytování pro seniory, to se nakonec zamítlo, a město tak postupně řeší, co s domem bude.

23.5.2017

Svatý Florián zůstal doma

Milíkov - O sochu svého patrona, svatého Floriána, se už po sedmadvacáté utkali dobrovolní hasiči. Šest družstev dobrovolných hasičů se tentokrát sešlo v Milíkově, aby poměřili své síly v několika disciplínách.

22.5.2017

OBRAZEM: Sezónu zahájil Strauss

Františkovy Lázně - Tisíce návštěvníků dorazily o víkendu do Františkových Lázní. Konalo se zde velkolepé zahájení 224. lázeňské sezóny. Po celou dobu byl na Národní třídě a v okolí připravený bohatý kulturní program. Nechybělo ani tradiční žehnání pramenům, jarmark a řada vystoupení.

22.5.2017

Lidé potřebují pevné nervy, lávka přes železniční trať bude k dispozici až za rok

Cheb - Chodit kolem frekventované silnice do školy, do práce a na úřady. To musí posledních několik měsíců absolvovat s pevnými nervy lidé z chebské čtvrtě Švédský vrch.

22.5.2017

OTÁZKA PRO: Jiřího Brabce z Muzea Cheb

Cheb - Během roku připravujete vždy vycházky za přírodními zajímavostmi nejen Chebska. Kam se s vámi lidé mohou v nejbližší době vydat?

22.5.2017

FOTO: Neobvyklý koncert před nádražím zaujal stovky lidí

Cheb - V rámci netradičního turné s názvem Mezi vlaky vystoupila u chebského nádraží Emma Smetana s hosty Tomášem Klusem, Jiřím Kučerovským, Kato z Prago Union, skupinou Teepee a l Love You Honey Bunnya.

21.5.2017

Krušnohorské doly na historických mapách

Karlovy Vary - Přijďte během května navštívit expozici dějinných báňských map z českého Krušnohoří, jejímž autorem je geolog a historik hornictví Michal Urban. Ukázky unikátních map naleznete ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje.

20.5.2017

Německo-české dny vyvrcholí v Hofu

Karlovarský kraj - K prohloubení sousedských vztahů mezi Hofem, Chebem a Aší a také k propagaci nedávno obnoveného přímého železničního spojení mezi těmito městy mají přispět německo-české dny.

19.5.2017

Vojenský újezd je menší

Hradiště - Újezdní úřad Hradiště a vojenský výcvikový prostor v Doupovských horách navštívila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

19.5.2017

Vedení nemocnice je kompletní

Karlovarský kraj - Krajská rada, která zároveň supluje valnou hromadu Karlovarské krajské nemocnice (KKN), doporučila představenstvu KKN rozdělení kompetencí.

19.5.2017

Na babybox se nevybralo dost peněz, přesto je schránka už na svém místě

Mariánské Lázně - Čtvrtý babybox v Karlovarském kraji, který se otevře na Den dětí v Mariánských Lázních, už je nainstalovaný v traktu mariánskolázeňské nemocnice. Bohužel dárců, kteří by přispěli na schránku, jež stojí přibližně tři sta tisíc korun, je v kraji málo.

18.5.2017

Jak je to vlastně s Lokomotivou?

Cheb – Byly zastupitelstvu města Chebu předloženy nepřesné údaje týkající se nedávné rekonstrukce povrchu hřiště chebského sportoviště Lokomotiva? Nové vedení města se starostou Antonínem Jalovcem si prošlo s ostatními zastupiteli celý sportovní areál a z uskutečněné prohlídky toto podezření vyplývá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení