VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Absolventi se uplatní ve stavební sféře

Cheb - Pozemní stavitelství je obecně považováno za nejžádanější a v praxi nejvíce zastoupené zaměření v oblasti stavebnictví

13.2.2012
SDÍLEJ:

Pozemní stavitelství je obecně považováno za nejžádanější a v praxi nejvíce zastoupené zaměření v oblasti stavebnictví.Foto: Foto: archív ISŠ


Výuka oboru pozemní stavitelství má na naší škole dlouholetou tradici. Charakteristika oboru spočívá v souběžném systému vzdělávání v rámci všeobecně vzdělávacích předmětů a odborných předmětů tak, aby studenti byli rozvíjeni jak v rovině humanitní, tak v rovině technické. Důraz klademe také na výuku cizích jazyků, studenti si mohou vybrat buď studium anglického, nebo německého jazyka. Cílem je, aby absolventi byli po dokončení studia uplatnitelní na trhu práce, případně mohli pokračovat v dalším studiu na vysoké škole. Absolventi najdou uplatnění ve stavební sféře při realizaci novostaveb i rekonstrukcí stávajících objektů, v oblasti přípravy a realizace investic, dále pak jako stavební technik, mistr, stavbyvedoucí menších a jednoduchých staveb, stavební dozor, stavební technik projektant, dále pak technik výroby stavebních hmot, případně v oblasti provozu výroby a prodeje materiálů a také jako referent státní správy.

Studium tohoto oboru je určeno především pro technicky smýšlející chlapce i dívky, kteří úspěšně ukončili devátý ročník základní školy, případně ukončili obor s výučním listem a mají zájem o získání znalostí o stavebních materiálech, konstrukcích, technologiích, způsobu stavebních výpočtů a odborného zakreslování.

Teoretické znalosti jsou během studia chronologicky řazeny od prvního do čtvrtého ročníku tak, aby na sebe vzájemně navazovaly a tvořily ucelený celek vědomostí v oblasti pozemního stavitelství. Znalosti technické a technologické jsou doplněny znalostmi z historie stavitelství (architektura), geodézie, ekonomiky, ekologie ve stavebnictví, stavebního provozu a v neposlední řadě seznámením s problematikou inženýrských staveb. Škola dlouhodobě spolupracuje s předními výrobci stavebních hmot, kteří v rámci výuky pravidelně provádějí aktualizované přednášky v návaznosti na technický i technologický vývoj v této oblasti.

Výuka odborných předmětů probíhá v učebnách vybavených výpočetní technikou (interaktivní tabule, digitální projektory) pro zvýšení názornosti probíraného učiva, dále pak v učebnách výpočetní techniky s potřebným programovým vybavením aktuálními grafickými CAD aplikacemi, jedná se především o ArchiCAD (3D parametrické elektronické projektování staveb) a programem pro oceňování staveb Kros Plus.

Pro všechny vyučované obory výuky má škola odborně kvalifikovaný učitelský sbor pro všeobecnou, teoretickou i praktickou výuku. Praktické dovednosti studenti získávají v rámci pravidelných praxí, které jsou součástí výuky od druhého do čtvrtého ročníku.

Jiří Král

13.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení