VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Agentura pro sociální začleňování má v Chebu působit i v budoucnosti

Cheb – O dalším působení vládní Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách je v Chebu rozhodnuto. Monitorovací výbor Agentury rozhodl o prodloužení jejího působení ve městě

4.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Adolf Horsinka

„Cheb je jedním z míst, kde se zdárně ukazuje smysluplnost a funkčnost koordinovaného přístupu k problematice sociálního začleňování,“ informoval ředitel Agentury Martin Šimáček. „Prodloužení našeho působení zde nám umožní dotáhnout do konce všechny započaté aktivity,“ uvedl Šimáček.

Těmi nejvýznamnějšími nástroji na podporu sociálně slabších obyvatel má být podle jeho slov například projekt kariérového poradenství „Rozhoduj o své kariéře“ Integrované střední školy Cheb. „Také je to třeba program pracovního poradenství a asistence Betlému Cheb. Posilovat budou i vzdělávací projekty sdružení Rokršti zaměřené především na doučování dětí ze sociokulturně znevýhodněných prostředí,“ řekl ředitel.

Agentura podle jeho slov dále plánuje ve spolupráci s dalšími partnery spustit v Chebu systém takzvaného prostupného bydlení. „V tomto systému budou moci klienti podle zásluh a kompetencí stoupat či klesat ve třech stupních úrovně bydlení,“ doplnil lokální konzultant agentury Bronislav Podlaha.

„Pracovníci ekonomické fakulty Západočeské univerzity zpracovávají analýzu trhu a konkurenčního prostředí. Na jejím základě by měla v Chebu vzniknout sociální firma,“ uvedl Podlaha. Dalším projektem, do kterého by se chtěla agentura zapojit, je rekonstrukce bývalého kulturního domu na
Zlatém vrchu.

„Objekt by sloužil pro potřeby zabezpečení sociálních služeb pro děti a mládež. Druhým projektem je samotná realizace služeb ,například terénní sociální práce nebo protidluhové poradenství.“

Podle slov lokálního konzultanta je potřeba zdůraznit, že smyslem agentury není působit přímo v lokalitách a pracovat s klienty. „Agentura pracuje primárně s institucemi a organizace činnými na poli sociálního začleňování. Obyvatelé sociálně vyloučených lokalit tedy často nemusí o naší instituci ani tušit. Naším klíčovým partnerem je v první řadě město, dále školy, neziskové organizace a tak dále. Těm pomáháme koordinovat jejich spolupráci,“ dodal Podlaha.

„Je hezké, že pomáhají,“ řekl David Marek z Chebu. „Zapomněli se ale zeptat, jestli o to Romové stojí. Někdy si myslím, že nechtějí, aby jim někdo pomohl, protože jim to takto vyhovuje. Mají na co nadávat a proč si stěžovat. Byl jsem bez zaměstnání několik měsíců a připadal jsem si, že ani pracovat nechci. Myslím si, že jsou na tom Romové i Češi stejně. Nikdo podle mého nemá tak špatné podmínky, jak se prezentuje.“

Autor: Jana Bežáková

4.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Jak reklamovat koupený dům či byt

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení