VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Izraelci plány neruší, jen strategicky vyčkávají

Aš - Výstavba moderního areálu v Aši se o několik měsíců posunula

18.5.2009 1
SDÍLEJ:

ARCHITEKTONICKÁ STUDIE, jak by měly vypadat mrakodrapy v komplexu postaveném izraelskou skupinou investorů. Se stavbou se počítalo už v polovině letošního roku, ale kvůli celosvětové ekonomické krizi dojde ke zpoždění plánů. Foto: Foto: archív MÚ Aš

Zpoždění zahájení výstavby miliardového areálu v Aši zapříčinilo, že se mezi místními obyvateli rozšířila zvěst o odstoupení izraelské skupiny BCD Group od plánu stavět. Tyto fámy vyvrátil jak mluvčí ašské radnice Milan Vrbata, tak zástupkyně investora BCD Group Katarína Sýkorová.

„Informace, že se nebude stavět, se zakládá na zcela lichém podkladě,“ poznamenal Milan Vrbata. „I nadále platí to, co bylo domluveno. Investoři ujistili vedení města, že projekt pokračuje, jen došlo k posunu zahájení stavby. Nemáme žádné poznatky o tom, že by projekt padl,“ řekl mluvčí.

„Na čtvrtek 21. května máme domluvenou schůzku u starosty města,“ doplnila informace zástupkyně BCD Group Katarína Sýkorová. „V tuto chvíli můžu sdělit, že se situace nezměnila, jen jsme práce se začátkem roku odložili. Rozhodně to ale není kvůli krizi, jen čekáme, jak se bude vyvíjet situace na mezinárodním trhu. My máme vlastní kapitál, takž nejsme tlačeni žádnu bankou. Jedná se pouze o strategické vyčkávání,“ ujistila.

„Projekt se nám líbí a stále v něj věříme,“ sdělila. Jak Sýkorová poznamenala, více informací poskytne po čtvrteční schůzce na ašské radnici. V první etapě zástavby by na kraji Aše měla vyrůst nová nemocnice, určená hlavně pro zámožnou klientelu, jedním z jejích nejdůležitějších oddělení by měla být plastická chirurgie. Izraelci nijak nezastírají, že bude určena hlavně pro zámožnou klientelu. Zdravotnické zařízení bude mít asi tři stovky lůžek. Dominantou areálu se mají stát čtyři třicetipodlažní obytné mrakodrapy s 550 byty. V první etapě vyroste rovněž velké nákupní středisko a průmyslová zóna.

V dalších etapách má na 100 tisících metrech čtverečních vzniknout druhá průmyslová zóna, orientovaná především na výrobu elektroniky a výpočetní techniky. V poslední etapě má v areálu vyrůst logistické centrum na ploše 150 tisíc metrů čtverečních a výšková administrativní budova. BCD Group se rozhodla během příštích deseti let investovat do areálu celkem 25 miliard korun. Vzniknout by zde mělo asi deset tisíc pracovních příležitostí.

Mzdy by mohly po dokončení celého areálu vzrůst nejméně na dvojnásobek. Projekt podle investora znamená vytvoření nového moderního centra, jehož výstabva ovlivní charakter a budoucnost města. Aš se na investicích nebude finančně podílet. I kdyby se podle představitelů ašké radnice uskutečnila jen část plánů, byl by to nejen pro město, ale i pro celý region velký přínos. Investor už za architektonickou studii zaplatil asi osm milionů korun.

Autor: Nataša Šmatová

18.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Nové parkoviště u sportovní haly v ašské ulici Gustava Geipela se už rýsuje.

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Pes vběhl motorkáři pod kolo

Mariánské Lázně - Nepříjemný zážitek má za sebou šestadvacetiletý motorkář, kterému do jízdní dráhy vběhl pes.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení