Obyvatelé Aše si konečně uleví, průtah městem je hotov. Končí změny v jízdních řádech a objížďky přes polovinu města.
„Když jsem přijel ve své nynější funkci poprvé do Aše, domníval jsem se , že jsem nasedl do stroje času a vrátil se do minulosti do doby, kdy končila válka,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Zborník hned v úvodu.

„Dnes musím konstatovat, že Aš udělala asi ze všech města Karlovarského kraje největší pokrok,“ řekl.
Rekonstrukce začala už v roce 2005 první etapou. Celková částka, která byla do prací investována, se podle ašské radnice blíží jednomu stu milionu korun, z toho z pokladny Aše šlo 27 milionů korun. Poslední, čtvrtá etapa stála 35 milionů korun, z toho asi 22 milionů poskytla Evropská unie prostřednictvím programu Interreg III A (dnes Cíl III), skoro pět milionů vložilo město Aš na doprovodnou infrastrukturu, jako chodníky, veřejné osvětlení a zeleň a zbývajících deset milionů korun poskytl Karlovarský kraj.

„V listopadu dokončíme pátou etapu. Vzhled města se průtahem naprosto změnil,“ poznamenal starosta Aše Dalibor Blažek. „Karlovarský kraj nám velmi pomohl, jak já říkám, Aš se začala probouzet tehdy, když skončil okresní úřad a začal fungovat krajský úřad,“ vyjádřil se. „Ještě před pěti lety tu byla radnice osamocená, stával tady zalesněný kopec,“ vyjádřil se o místě, kde bývalo největší ašské Goethovo náměstí.
„Bavíme se o čtvrté a páté etapě, ale ono je jich celkem sedm,“ upřesnil ředitel Krajské správy a údržby silnic Petr Želechovský. Ty další dvě už se ovšem přímo Aše netýkají, protože jsou mimo zastavěné území.

Jak si ovšem posteskl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata, radnice se stále častěji potýká s vandalismem. Nejedná se jen o počmárané či vyvrácené dopravní značky, ale také o krádeže sazenic. Jen na Goethově náměstí jsou květiny za 200 tisíc korun a nejčastěji si je odnášejí domů senioři, kterým se nechce utrácet své peníze.