VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brzy ve Františkových Lázních končí „Seniorbus". Má náhradu

Františkovy Lázně - Důchodcům se umožní užívání všech spojů městské hromadné dopravy (MHD) mezi Františkovými Lázněmi a Chebem (až 34 spojů za den, včetně možnosti užití o víkendu).

2.3.2015
SDÍLEJ:

MÍSTOSTAROSTA Františkových Lázní Jan Kuchař (na snímku vlevo vedle starosty Oty Skaly) samozřejmě na posledním rokování městských zastupitelů pro novinku v přepravě místních seniorů také hlasoval. Foto: Foto: Deník/Vladimír Kučera

Provoz takzvaného ´Seniorbusu´ pro důchodce z Františkových Lázní končí už 13. března. Ovšem senioři využívající bezplatné dopravy mezi jejich městem a Chebem nemusejí smutnit. Představitelé města jim nabízejí další novinku, která by pro starší občany měla být ještě výhodnější. O této vymoženosti Chebský deník hovořil s místostarostou Františkových Lázní Janem Kuchařem.

Brzy má končit bezplatný ´Seniorbus´, který vozil důchodce z Františkových Lázní nad 65 let zdarma do Chebu a zpět. Uvedete přesný termín jeho ukončení? Jak na tuto vymoženost pro starší občany města navážete? V čem by podle vás měla být zaváděná novinka pro seniory přínosnější?

Od 1. března přecházíme na nový systém přepravy našich seniorů mezi Františkovými Lázněmi a Chebem. Po analýze dosavadního systému v podobě ´Seniorbusu´ jsme zjistili značnou finanční náročnost 82,60 Kč za jednu jízdu, a bylo nutné tuto věc řešit. Jsem opravdu rád, že jsme se starostou Chebu Navrátilem našli společnou řeč a město Cheb přistoupilo na náš návrh na přiřazení našich seniorů do chebského modelu. Tím je našim seniorům umožněno užívání všech spojů městské hromadné dopravy (MHD) mezi Františkovými Lázněmi a Chebem (až 34 spojů za den, včetně možnosti užití o víkendu). My jsme se dostali na standardní cenu 18,- korun za jízdu a k tomu jsme odstranili administrativu se ´Seniorbusem´ spojenou.

Uvedete na pravou míru, jaké náležitosti si musejí zájemci o bezplatné cestování autobusem mezi vaším městem a Chebem vyřídit?

Je třeba si vyřídit na autobusovém nádraží v Chebu aktivaci tarifu za 175,- Kč/rok na své čipové kartě, kterou většina seniorů vlastní již ze ´Seniorbusu´ či užívání MHD. V případě, že čipovou kartu nevlastní, je nutné si ji pořídit za 100,- Kč společně s jednou průkazovou fotografií. Aby bylo snadnější tuto aktivaci provést, objednali jsme na dva týdny, tedy do 13. března, ´Seniorbus´, tak aby nekončil na zastávce Cheb Křižovatka, ale právě na chebském autobusovém nádraží. Po tomto datu již nebude prodloužena smlouva s Autobusy KV na ´Seniorbus´, a tím přejdeme plně do systému MHD Cheb.

Hodláte nyní nějakým způsobem zvýhodnit dosavadní držitele karty ´Seniorbus´, která je už stála určité investice?

Držitelům současných karet s označením ´Seniorbus´ bude umožněno proplacení zmiňovaného poplatku na Městském úřadu ve Františkových Lázních, a to vždy v úřední den (pondělí a středa), nejpozději však do 30. dubna 2015, tímto datem ukončíme administraci ´Seniorbusu´. Za důchodce v našem pečovatelském domě toto přečipování vyřídí samozřejmě příslušný odbor městského úřadu.

Věřím, že tento systém přinese našim seniorům klidnější a časově volnější cestování mezi Františkovými Lázněmi a Chebem.

Jsem velmi rád za vzniklou spolupráci s chebskou radnicí a věřím, že tato dohoda o vzájemné spolupráci nebude zdaleka poslední.

Autor: Vladimír Kučera

2.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení