VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co dokáže case management, aneb způsob, jak teenagery svézt ze scestí

CHEB - Nový způsob řešení - case - management

21.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Radek Weber

Case management, česky „případová konference“ je skutečně jednou z cest, jak přecházet například kriminalitě, drogové závislosti nebo prostituci u mládeže.

Jedná se o model, který řeší trestnou činnost dětí a mládeže v její počáteční fázi. Touto metodou se začal zabývat speciálně vytvořený tým Eger při Okresním ředitelství PČR Cheb, neboť právě často policie je jednou s institucí, která se s těmito případy setkává. Další spolupracující stranou je Probační a mediační služba, která už řeší „skutečné případy“ a Městský úřad v Chebu. Je důležité zdůraznit, že jde o prevenci v její prvotní fázi. Jak se tedy takový „případ“ na konferenci dostane?

Prvně může dítě, které má problémy, zaregistrovat vlastní škola, kterou dítě navštěvuje. Dále může iniciativa k zinscenování case managementu přijít od kurátorů pro mládež nebo z pedagogicko-psychologické poradny. Děti mohou nalézt pomoc i v poradně pro pomoc dětem, mladistvým a rodičům s názvem Útočiště.

Počátečním krokem v celém procesu je kontakt s dítětem přes výše uvedené instituce ještě před vlastní konferencí. Potom je kontaktován tým case managementu Eger, který všechny účastníky jaksi semkne. Tato metoda je v podstatě jediná svého druhu v České republice a představuje de facto kulatý stůl. Žádná osoba, ať už to je rodič, sociální pracovník nebo samo dítě, nemá u stolu privilegované místo. Dochází k diskuzi, která má posunout situaci, ve které se dítě a jeho rodina nachází a navrhnout plnění řešení.
Case management objasňuje příčiny setkání, volí kroky a opatření, zejména však dá na vyjádření klienta, protože často není jednoduché, aby se dítě otevřelo před tolika lidmi.

Já osobně jsem měla možnost jednat s týmem Eger. Byla to velice cenná zkušenost, přestože oni sami jsou v této metodě ještě na začátku. Zároveň jsem získala možnost zúčastnit se v budoucnu samotného case managementu, samozřejmě s plnou diskrétností. Proto budu ráda, budu-li se moci podělit o své zážitky, které se týkají aktuální problematiky a zároveň mé věkové skupiny. Je to totiž cesta, jak nebýt jen slepými černými kronikami, ale dát také možnost volnému průchodu pozitivním metodám.

21.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení