VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Celní správa odhalila v Chebu další nelegální pracovníky

Cheb -Mezi nejčastěji přistiženými jednoznačně převažovali Ukrajinci a Vietnamci

4.11.2010
SDÍLEJ:

CELNÍ SPRÁVA prováděla v Karlovarském a Plzeňském kraji sérii kontrol na úseku státní politiky zaměstnanosti. V Chebu odhalili celníci sedm pracovníků bez potřebných dokladů. Foto: Foto: archív Celního ředitelství

Zkontrolovali jen tři provozovny, ale našli hned sedm nelegálních zaměstnanců. Řeč je o poslední kontrole Celní správy v Chebu.
„V rámci koordinované celostátní akce byla na území Plzeňského a Karlovarského kraje provedena série intenzivních kontrol na úseku státní politiky zaměstnanosti. Zájem kontrol byl ze strany Celní správy ČR soustředěn na odhalování nelegálního zaměstnávání cizinců, kteří nejsou občany EU,“ upřesnil Pavel Polanka, zástupce tiskové mluvčí Celního ředitelství Plzeň.

„Provedené kontroly se orientovaly na ta pracovní odvětví, kde je registrována vyšší koncentrace cizinců a s ní související možné porušování právních předpisů na úseku zaměstnanosti. Dozor byl zaměřen na stavebnictví, zemědělství, lesnictví, montážní výrobu i na oblast poskytování služeb,“ vyjmenoval. V Chebu se celníci zaměřili na nehtová studia, prodejny potravin a pohostinství.

„Ke zjištěným nedostatkům v místě kontroly patřily nejčastěji - nedoložení výkonu pracovní činnosti potřebnými doklady, nebo výkon práce v rozporu s vydaným povolením k práci. Tato zjištění zakládají důvodné podezření na výkon nelegální práce. Mezi pracujícími cizinci podezřelými z výkonu nelegální práce jednoznačně převažovali občané Ukrajiny a Vietnamu. Dále se celníci setkávali s nedostatky u občanů Běloruska, Moldávie, Ruska, Srbska a Číny,“ informoval Polanka. Podklady ke zjištěným přestupkům poputují na úřady práce ke správnímu řízení.

Osloveným obyvatelům Chebu ve většině případů nevadí, že se ve městě objevují nelegální zaměstnanci. Zejména v odvětvích, do nichž se Češi příliš nehrnou.
„Cizinci u nás mi vůbec nevadí. Je jen výmluva, že berou ostatním zaměstnání. Kdo chce práci, tak si ji najde. Navíc někteří podnikatelé je zaměstnávají na černo, což Čecha nemůžou,“ řekla například Daniela Kňákalová z Chebu.

Autor: Nataša Šmatová

4.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení