VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podle chebských radních Centrum pro zdravotně postižené v Chebu pracuje špatně

Cheb - Radnice mu nedala ani korunu příspěvku

3.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Jaroš

Centrum pro zdravotně postižené Karlovarského kraje (CZP), které poskytuje své služby i obyvatelům Chebu, letos nedostalo na provoz od chebské radnice ani korunu příspěvku.
„Mimo jiné jsem se dozvěděl, že je to i proto, že máme placené služby a ceny se blíží komerčním službám,“ sdělil ředitel centra Petr Končel po jednání s chebským starostou Janem Svobodou.

„Také mi bylo řečeno, že sociální komise, která o příspěvcích rozhoduje, je v rozloženém stavu. Pokud ovšem měli představitelé Chebu na mysli cenu za půjčování zdravotních pomůcek, pak zřejmě neznají jejich hodnotu a pakliže se výrok týkal cen za poskytování služeb osobní asistence, tak tam je sazba daná státem. Máme nejvyšší hranici, ale neznám nikoho z těch, kdož poskytují služby za ceny regulované státem, aby přistoupil na nižší sazby,“ poznamenal. CZP kromě půjčovny pomůcek, osobní asistence či dopravy speciálně upraveným automobilem, poskytuje zdravotně postiženým občanům i odborné sociální poradenství.

Z jednání na chebské radnici ovšem pro ředitele CZP vyplynulo, že si může zkusit požádat o dodatečnou podporu, ovšem musí svou žádost doložit dobrozdáním z Krajského úřadu Karlovarského kraje.

„Zástupcům radnice nejspíš uniklo, že ve svých prostorách poskytujeme služby obyvatelům Chebu. V jiných městech nás podporují výrazně lépe. Karlovy Vary nám ročně přispívají částkou okolo sto tisíc korun, v Sokolově desítkami tisíc korun. Od Chebu jsme už minulý rok dostali něco mezi patnácti až sedmnácti tisíci korunami, o dost méně, než rok před tím,“ řekl Končel. „Příští týden jdu na Krajský úřad za radní Ellen Volavkovou, abych dostal dobrozdání.“ Jak řekl, pochopil by tento požadavek od chebské radnice, kdyby CZP v Chebu teprve začínalo své služby poskytovat, ale vzhledem k tradici se mu zdá poněkud přemrštěný.

Na penězích Chebu není CZP vysloveně závislé, ročně dostává peníze z rozpočtu Karlovarského kraje a peníze od ministerstva, ale při sníženém příjmu nebude moci poskytovat centrum Chebanům služby v takové kvalitě, jakou si zaslouží.
„Radní při svém rozhodování vycházeli z vyjádření sociální a zdravotní komise při Radě města Chebu, která poskytnutí příspěvku nedoporučila,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Organizace by měla zajišťovat osobní asistenci a půjčovat kompenzační pomůcky zdravotně postiženým občanům,“ řekla na vysvětlenou.

„Podle osobního zjištění členů zmíněné komise i připomínek občanů z řad tělesně postižených se tak bohužel - alespoň k datu žádosti Centra - téměř nedělo,“ dodala mluvčí.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
3.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení