VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městští policisté rozdělili Cheb na jednotlivé okrsky

Cheb - Mnozí obyvatelé města ani netušili, že mají takzvaně své strážníky

14.7.2008
SDÍLEJ:

JEDNO Z VOZIDEL chebských strážníků získá omyvatelný interiér. Městská policie v něm bude transportovat opilce na záchytku. Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

Ve snaze více spolupracovat s občany města, si rozdělili chebští městští policisté Cheb na jedenáct okrsků. Ty zveřejnili v Radničních listech a na internetových stránkách města, přesto o tom někteří obyvatelé Chebu nemají ani tušení.
„O něčem takovém vůbec nevím,“ poznamenala 37letá Zdena z Chebu, která bydlí poblíž Chebského hradu. „Já jen vím, že tu občas zahlédnu strážníky ve služebním autě, ale jestli jsou to ti, kteří dohlížejí na tento okrsek, to vůbec netuším,“ smála se.
„Podle mě je to dobrá věc,“ podotkl Cheban Jiří Sova. „Alespoň se policisté dobře seznámí s problémovými místy ve svěřeném okrsku, ale nemohou být ve službě 24 hodin denně, takže je stejně občanům málo platné, zda znají nebo neznají jména svých strážníků,“ řekl.

A jak vlastně okrsky vypadají?

Sídliště Skalka je okrsek ohraničený ulicemi Břehnická, 17. listopadu plus Pelhřimov. Na starost ho mají Michal Navrátil a Petr Draský.

Sídliště Spáleniště je okrsek ohraničený ulicemi 17. listopadu, Evropská, Mánesova, Osvobození, v něm se o svěřený rajón starají Petr Sokol a Alexandra Mikulcová.

Hradčany a část středu města, ohraničený ulicemi Mánesova, Osvobození, Evropská, Svobody, Riegerova, Dyleňská a Háje, patří Tomáši Křížovi a Ludvíku Šusterovi.

Nádraží a Švédský vrch (ulice Svobody, Riegerova, Dyleňská, Evropská, Pražská a Švédský vrch, Dolní Dvory, Horní Dvory, Chvoječná a Loužek) obstarávají Pavel Jaroš a František Laxa.

Sídliště Zlatý vrch (ulice Pražská, Ašská, Střížov, Jindřichov a Tršnice) mají v dohledu Václav Kročák a Jan Sittauer.

Starý Zlatý vrch (takzvaný Plicák), který je ohraničený ulicemi Ašská, řekou Ohře, sportovním areálem, Poohřím, Cetnovem a Horní Břízou spravuje Vlastimil Řehák a Alfred Hoyer.

Staré město v okolí hradu (okrsek ohraničený ulicemi Břehnická, Evropská, 26. dubna, Dlouhá, Růžový kopeček, Hradební) je rajónem Pavla Němce a Vladimíra Masopusta.

Centrum 1, ohraničené ulicemi 26. dubna, Dlouhá, Růžový kopeček, Hradební, řekou Ohře, třídou Svobody a levou stranou náměstí Krále Jiřího, Kamennou ulicí a opět řekou Ohře, obcházejí Oldřich Orság a Stanislava Sulovská.

Centrum 2 (okrsek ohraničený ulicí Svobody, náměstím Krále Jiřího - mimo levé strany, ulicemi Kamenná, Evropská, Ašská - k řece Ohři) mají ve své péči Martin Vojta a Stanislav Makovička.

Okrsek Jih znamená Svatý Kříž, Slapany, Starý Hrozňatov a Podhrad a ten mají na starost Helena Horáčková a Pavel Hrivňák.

Nakonec Centrum 3, což je náměstí Krále Jiřího, ulice Svobody a nádraží, si hlídají strážníci Pavel Cheníček a Jan Nekuda.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
14.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Památkáři protestují proti demolici keramky

Karlovy Vary - Co mají společného Císařské lázně, Střední umělecká škola (původně keramická škola) a krajská Galerie umění v Karlových Varech? Jde o stavby, které buď čekají na náročnou opravu, nebo na demolici či na přestěhování.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení