VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město vyhání myslivce z lesů

Cheb: Celkem 393 hektarů pozemků nechal Cheb prohlásit za nehonební

12.9.2008 1
SDÍLEJ:

Myslivci se bouří proti jednání města ChebFoto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Jde městu Cheb o to, aby dostalo myslivce z některých svých lesů? Rada města schválila, že nechá prohlásit celkem 393 hektarů svých lesních pozemků ze nehonební a v tomto duchu podala žádost na krajský úřad, odbor životního prostředí a zemědělství. Ten její žádosti vyhověl a z důvodu zájmu vlastníka prohlásil lesy v katastrálním území Nebesa, Ostroh a Krapice za nehonební.
Znamená to ovšem, že město Cheb musí řádně zaměřit a vytyčit nehonební pozemky, aby je oddělilo od těch, které jsou začleněné v honitbě.
Zároveň tím Cheb přichází měsíčně o více než 27 tisíc korun na nájmu, který jí myslivecká sdružení Halštrov Aš a Žďár Buchwald platila za pronájem.
„Jako občan Chebu se ptám, proč se město zbavuje příjmu za nájem a možnosti přenést škody, které dnes musí hradit myslivecké sdružení hospodařící v honitbě, a proč si připravuje vícenáklady, když tyto své pozemky musí vytyčit?“ ptá se předseda Okresního mysliveckého spolku Petr Černík. „O zvěř se také někdo musí starat a v době, kdy bude vyžadovat péči, nastane to, že se tam nesmí krmit, protože to na nehonebním pozemku zakazuje zákon,“ uvedl. Situace navíc nahrává domněnkám, že se jedná o něčí soukromý zájem, a to, nestarat se o zvěř a jen vydávat povolení k odstřelu.
„Lesní pozemky města Cheb patří ke klidnější části honitby. To znamená, že pokud budou vyčleněny, tak se hladová zvěř bude soustředit na okolních pozemcích a zde budou vznikat škody, které již naše myslivecké sdružení (MS) nebude moci ovlivnit. Narostou škody zemědělcům i Lesům České republiky,“ přidal svůj poznatek Petr Štěpánek, předseda MS Halštrov Aš.
Redakce Deníku oslovila Městský úřad Cheb se žádostí o odpovědi na tyto otázky:
Proč se město dobrovolně připravuje o tyto peníze a proč už nebude možné, z důvodu, že je to zákonem zakázáno, starat se o zvěř na pozemcích?
Kdo dal podnět k takovému rozhodnutí rady?
Ptalo se město, či radní města i obyvatel Chebu, zda s tímto rozhodnutím souhlasí?
Co znamená zájem vlastníka, který je uveden v rozhodnutí kraje jako důvod ustanovení pozemků za nehonební?
Na kolik přijde město vymezení hranic mezi nehonebními pozemky a pozemky začleněnými v honitbě a oplocení těchto pozemků, aby se zabránilo migraci zvěře?
Kdo bude městu hradit škodu, kterou by mohla způsobit přemnožená zvěř?
A nesměřuje tato situace k tomu, že město bude vydávat povolenky k odstřelu zvěře a vydělávat si tak tímto způsobem? „Dotazy jsem předala na patřičná místa a odpověď zašlu co nejdříve,“ přislíbila včera odpoledne mluvčí radnice Martina Kuželová.

Autor: Nataša Šmatová

12.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Expozice unikátního Retromuzea v Chebu.

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Pěstujeme olivy

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Pokusila se usmrtit narozenou holčičku. Ta v nemocnici zemřela

Plzeň - Ženě, která v neděli tajně porodila a novorozeně ukryla v koši na prádlo, hrozí až výjimečný trest. Policisté ji v pondělí obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy. 

Medvědí pramen zve na pěknou procházku

Mariánské Lázně - Město Mariánské Lázně je známé svými prameny, ale klasický turista míří hlavně k těm, co jsou v okolí kolonády. Což je na škodu, protože i v okolí města je spousta krásných míst a pramenů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení