K Lázním Kynžvartu neodmyslitelně patří Domov pro seniory. I jeho obyvatelé se zúčastňují veřejného života ve městě.

„Mimořádný úspěch v loňském roce zaznamenal Maškarní rej,“ uvedla ředitelka Domova Lenka Wohlrabová. „Naše klientky s nadšením vyráběly masky a předvedly je s patřičnou hrdostí před ostatním publikem. I letos jej pořádáme, a to 12. února,“ upřesnila. „Pro klienty máme ve společenské hale k dispozici počítač s internetem, kde si mimo služeb internetu mohou prohlížet fotografie ze společenských akcí nebo přehrát oblíbenou hudbu. S potěšením zjišťujeme, že pro některé naše klienty již počítač neznamená handicap. Nebojí se pracovat s klávesnicí a s myší, umí si najít potřebné informace. Nově se můžeme pochlubit také tím, že i k nám do Domova dorazila zooterapie,“ doplnila ředitelka.

Mladší generace obyvatel města se schází v TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart. „Tělovýchovná jednota sdružuje 240 lidí, z toho je 97 registrovaných sportovců,“ uvedl Martin Zabloudil, předseda TJ.

„Do TJ spadá oddíl házené, fotbalu a od roku 2006 i oddíl nohejbalu,“ řekl. „Měli jsme i volejbalový team, ale ten se rozpadl.“ TJ se podílí na spoustě kulturních akcí konaných ve městě. „Je to pálení čarodějnic, dětský den, pouť svaté Markéty, ale i sami pořádáme nejrůznější soutěže a akce,“ vyjmenoval Zabloudil. mezi ty nejznámější patří házenkářský turnaj žen Kynžvartský pohár.
Jak ale Zabloudil uvedl, je možné, že se letos turnaj konat nebude. „Nemáme dost hráček. V Kynžvartě se rodí samí kluci a momentálně oddíl házené navštěvují čtyři místní děvčata, ostatní dojíždí, takže bojujeme o to, jestli tady vůbec udržíme oddíl dívčí házené,“ poznamenal.

Ženy chybí i hasičům. V místním Sboru dobrovolných hasičů jsou pouze tři. Mohou se ale pochlubit tím, že jsou ve výjezdové jednotce sboru. Protože ženy nesmí na výjezdu k technice, jsou tam jako zdravotnice.

Celkem má sbor 29 členů a je zařazen v Jednotce požární ochrany (JPO) 3. V jeho vybavení je i vysavač na včelí roje. „Využijeme ho tak dvakrát až třikrát do roka,“ uvedl jednatel sboru Michal Businský. Ve výbavě mají hasiči tři vozidla, na přelomu března a dubna by jedno z nich měli vyměnit za novější Liazku od chebského profesionálního sboru. Další z nich, Avie, už také dosloužila.
„Co se týká ochranných prostředků, máme jedenáct kompletních obleků, takže je celá jednotka při výjezdu oblečená,“ řekl Businský.
I hasiči patří mezi spolupořadatele kulturních akcí a zanedlouho je čeká vlastní ples.
Ve městě hospodaří také zahrádkáři a myslivci. Ti ale podle slov starosty Miloslava Pernici svou veřejnou činnost utlumili. Myslivci už minulý rok přestali pořádat ples.