VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sdružení v Lipové stále fungují

Lipová - Mistní myslivci se mohou pochlubit šampionem Petrem Šilhanem – vítězem zkoušek slídičů

24.1.2009
SDÍLEJ:

V Lipové funguje několik sdružení, která neustále připravují něco nového a zajímavéhoFoto: Foto: Archiv J.Vild

Přes šest set obyvatel žije v Lipové a okolí. I přes tak nízký počet občanů zde funguje několik sdružení.

Chovatelé pořádají výstavy
V Lipové působí třeba místní organizace Svazu chovatelů drobného hospodářského zvířectva. „Tato organizace krom jiných aktivit pořádá v Lipové každým rokem výstavu drobného hospodářského zvířectva, na které rozhodčí hodnotí jednotlivá zvířata,“ vysvětlil starosta obce Lipová Petr Klír. Výstava je prodejní, udílejí se na ní ceny pro jednotlivé druhy zvířat.

Sportovci nežijí jen fotbalem
V Lipové také aktivně působí sportovní oddíl TJ Sokol Lipová, který vznikl v roce 1953. Tento sportovní oddíl má celkem 261 členů, z toho 86 dětí a mládeže. „V TJ Sokol Lipová je oddíl kopané, který má tři družstva, družstvo mužů A, družstvo mužů B a družstvo starších žáků, kteří se v tomto roce zúčastní turnaje v kopané v Berlíně,“ podotkl starosta. Dále zde působí oddíl rekreačního volejbalu, cvičení aerobiku pro ženy a rekreační cvičení pro ženy, cvičení pro děti od tří do deseti let. Tělovýchovná jednota pořádá ve spolupráci s místním obecním úřadem pravidelné společenské akce. Zejména se jedná o ples samotné tělovýchovné jednoty, lampionové průvody, mikulášské nadílky a diskohrátky pro děti.

Aktivní jsou také myslivci
„Dřív jsme v Lipové ve spolupráci s obecním úřadem pořádali různé akce,“ uvedl člen sdružení Jaroslav Vild. „Na prvním místě máme ale starost o zvěř a přírodu,“ vysvětloval, proč se již nepodílejí na všech akcích.
O co všechno se tedy lipovští myslivci ještě starají? „Máme také na starost obdělávání mysliveckých políček, podávání medikamentů zvěři, sázení stromků či zakrmování zvěře, a to nejen v těchto mrazivých dnech,“ vyjmenoval část povinností.
Kromě toho si i přesto nenechávají ujít přípravu některých kulturních a společenských akcí jako je maškarní bál, dětský den, mikulášská besídka, ale i akce pro dospělé.

Každoročně pořádají střeleckou soutěž mysliveckých sdružení ve Františkových Lázních. „Za zmínku také stojí účast našich trubačů při vstupu do Schengenu a odstranění poslední závory mezi Německem a Českou republikou,“ řekl Vild.
Kromě toho lipovští myslivci pořádají zkoušky mysliveckých adeptů a loveckých psů. „Další z našich aktivit je také sousedské setkání u Kaštanu či poslední leč s kulturním programem za účasti myslivců z celé republiky. Na této akci spolupracujeme s myslivci z Paliče a z Hroznatova,“ sdělil Vild. „Také se můžeme pochlubit šampionem Petrem Šilhanem. To je vítěz mezinárodních klubových všestranných zkoušek slídičů. Kromě toho máme jediné myslivecké mažoretky na světě.“ Myslivci z Lipové se i pyšní trubači lovecké hudby nebo chovnou stanicí Miroslava Růžičky.

Autor: Václava Simeonová

24.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Dobrý stav vody si pochvalovali i účastníci Dne Ohře. Vodácká sezona na Ohři končí v říjnu.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení