VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevření hranic si chválí také podnikatelé

Luby - Ohlédnutí za nejdůležitějšími událostmi v Lubech na Chebsku

22.12.2008
SDÍLEJ:

Starosta Lubů u Chebu Karel KubešFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Další část lubského seriálu U vás na návštěvě se zaměří na nejdůležitější události Lubů. Deník přináší informace, co se ve městě během posledních sedm měsíců uskutečnilo.

Hasiči dostali nové auto
Místní dobrovolní hasiči v červnu dokončili přestavbu hasičské zbrojnice, rekonstrukci garáží, zhotovili novou střechu, zabudovali nová rolovací vrata a okna. „Tuto rekonstrukci celou financovalo město částkou cca 1,4 milionů korun,“ uvedl starosta Lubů Karel Kubeš. Také dostali nové vozidlo.
Červen byl bohatý na kulturní zážitky. Uskutečnil se třeba koncert základní umělecké školy Luby a poslední zvonění vyřazovaných žáků místní školy.

Občané žili přechodem
V srpnu se lidé konečně dočkali zrekonstruované silnice na hraniční přechod Luby - Wernitzgrün. „Tato rekonstrukce probíhala v režii Karlovarského kraje po vzájemné dohodě s městem Luby,“ vysvětlil starosta. Hraniční přechod byl slavnostně otevřený v rámci 14. Hraničních slavností. „Otevření přechodu velice kladně hodnotili naši místní podnikatelé a převážná část občanů,“ popisoval Karel Kubeš. „Jak jsem informován od místních podnikatelů, otevření hranic přineslo oživení veškerých služeb v městě. Zvýšil se i turistický ruch a zájem o místní památky, kostel svatého Ondřeje a kapli Panny Marie na místním hřbitově.“
Hraniční slavnosti, které se tradičně konají v prostoru hraničního přechodu, také letos byly bohaté na kulturní program. Byla zde i rekordní účast občanů obou měst – českých Lubů a německého Erlbachu. Přišli také hosté z celého Karlovarského a Saského kraje. Návštěvníků se na hranicích sešlo dohromady 1 500.
Zastupitelé města se usnesli vydat obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na vymezených veřejných prostranstvích.

Lubský podzim potěšil
Město v září spolu s kulturním střediskem uskutečnilo již XX. Lubský podzim na Autoparku. Zde se konaly jarmareční akce, středověké atrakce a v neposlední řadě pro naše nejmenší občánky zde byly i lunaparky.

Rekonstrukce ulice se oddálí
„Dozvěděli jsme se, že v říjnu naše žádost o dotaci na rekonstrukci silnice Revoluční ulice, okolo pošty, byla v prvním kole neúspěšná,“ konstatoval starosta. „V současné době tuto žádost přepracováváme, abychom ji mohli předložit ve druhé výzvě.“
Pokud ani zde neuspějí, chce město financovat obnovu ze svých prostředků.

Město vyhlásilo nejlepšího sportovce
V listopadu se v Lubech také po dlouhé době vyřešil problém toulavých, opuštěných koček.
Město má konečně nové značky, ty byly v mnoha případech již staré a rezavé. Jejich výměnou se rovněž zlepšil vzhled místních komunikací, které by také v mnoha případech potřebovaly nový povrch. „Toto částečně budeme řešit v případě, že bude schválena dotace na druhou etapu kanalizace,“ řekl starosta.
Také v Lubech vyhlásili Nejlepšího sportovce a hlavičku roku. Po zakončení této slavnostní části se pro k pobavení konal Ples sportovců. Celá tato akce byla ze strany občanů dobře hodnocena.

Autor: Václava Simeonová

22.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Ilustrační foto

Pes vběhl motorkáři pod kolo

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Vykrádal auta, teď spadla klec

Cheb - Zloděje, který vykrádal zaparkovaná auta, dopadli chebští policisté. Jednatřicetiletý muž se nejméně ve třech případech v červenci a srpnu násilím vloupal do vozidel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení