VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Červenický: Lidé v obci spolu opět začali komunikovat

Milhostov: Jednou z největší potíží Milhostova jsou panelové domy s obecními byty. Obec do nich musí neustále investovat

13.1.2009
SDÍLEJ:

Starosta Milhostova Pavel ČervenickýFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

V historii Chebska je Milhostov znám od roku 1300, a to pod jménem Miloz. V těch dobách také vznikly okolní osady Vackovec, Doubrava, Hartoušov a Štobice, které pod obec spadají. Deník položil místnímu starostovi, Pavlovi Červenickému, několik otázek.

Jak dlouho jste ve funkci starosty?
V Milhostově působím na postu starosty od roku 2006. Funkci vykonávám první volební období.

Co vás přivedlo k politice?
Nikdy mě nenapadlo, že bych byl starostou. Ale vrátil jsem se do rodné obce po více než deseti letech a byl jsem zklamaný. Byl jsem zvyklý, že zde byla kultura, sport a najednou tady nic z toho nebylo. Nebyl mi lhostejný osud obce a místních lidí.

Co považujete za největší úspěch svého starostování?
Řekl bych, že asi částečně rekonstrukci místních panelových domů. Z čeho mám ale větší radost je, že mezi sebou místní lidé začínají víc komunikovat. To zde totiž chybělo. Připadá mi, že se díky různým akcím víc stmelili a dali se opět dohromady.

Naopak – je zde něco, co byste měl lidem splatit? Něco, co jste ještě
nestihl?

Nejsem si jistý, jestli se to dá nazvat dluhem. Určitě by se měl zlepšit vzhled obce – chodníky, komunikace, zeleň. Tento rok se budou připravovat projekty, které by tyto věci mohly vylepšit. Budeme žádat o finance z evropských fondů. Jestliže v letošním roce připravíme dobrý projekt, mohlo by se vše zrealizovat v roce 2010.

Jaké byly největší investice
loňského roku?

Určitě jsme nejvíc investovali do zmíněných panelových domů. Loni jsme zateplili dva, ale dělaly se také přívody elektřiny. Až v loňském roce se 'položily do země'.
Také se opravovalo veřejné osvětlení. To celé vyšlo přibližně na 1 300 000 korun.

Milhostov je 5. obcí na Chebsku
v žebříčku nezaměstnanosti.
Uvažujete o vytvoření míst pomocí dobrovolnických prací?

Přijali jsme už jednoho zdejšího člověka z úřadu práce. Ale nabíráme nezaměstnané občany každý rok. Předloňský lok čtyři, loni dva. Dva občané vykonávají obecně prospěšné práce jako trest.

Zvažujete kandidaturu také
v dalších volbách?

Určitě. Obec dlouho spala a tak rozjezd trvá déle. Pouhé čtyři roky jsou na to krátká doba. Není to jednoduché. Třeba finančně nás hodně brzdí panelové domy. Máme v nich téměř 50 obecních bytů. Nerekonstruujeme jen fasády. Když se byt uvolní, také ho opravujeme. Pak ho teprve předáme dál.
Mrzí mě ale zadluženost některých zdejších rodin. Nájem v bytech je směšný. Ale i přesto se potýkáme s dluhy.

Většina měst a obcí se bytů v jejich majetku zbavuje. Vy ne?
V bytech bydlí spousta důchodců. Ti, na rozdíl od mladých lidí, platí pravidelně. Ale na to, aby si byt koupili, finance nemají. Když si ale spočítáme, kolik jsme do domů investovali, ani by se nevyplatilo je prodávat.

Autor: Václava Simeonová

13.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení