VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chtějí soutěžit ve Vesnici roku

Poustka - Ostroh: Poustka – Obec Ostroh začíná být turisticky atraktivní nejen okolo hradu Seeberg

10.9.2008
SDÍLEJ:

V Poustcese pilně budujeFoto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Investice, jejichž výsledkem bude turisticky atraktivní obec, se právě realizují v Poustce – Ostrohu. Z vlastních prostředků obecního úřadu by to ale nešlo. „Z devíti žádostí o dotace jsme byli v osmi případech úspěšní,“ poznamenal starosta Jan Ryba.
Záměrem obce je zlepšení dopravní a technické infrastruktury a vzhledu obce, jinými slovy řečeno, budují se v současnosti nové komunikace, parkoviště, veřejné osvětlení a podobně.
Celková výše prostředků určených k úpravám okolí činí více než dva a půl milionu korun. Dotace přišly jak z Krajského úřadu, tak od Evropské unie.
„V rámci dotace z fondu pro obnovu venkova ze SZIF jsme začali s první etapou oprav komunikací a veřejných prostranství pod hradem,“ upřesnil starosta. „Nechali jsme položit asfaltový koberec, upravili parkoviště a zbudovali nové zábradlí. Ještě necháme opravit přístupové cesty kolem hradu a naučné stezky. Po dokončení bude zcela jistě tato část obce vyhledávanou lokalitou pro turisty a lázeňské hosty,“ řekl.
„Ve druhé etapě v Poustce odkoupíme pozemek bývalé benzínky a zbudujeme na jejím místě parčík s odpočívadlem a informační tabulí, kde bude zveřejněna historie obce. Jsem přesvědčen, že celá akce přispěje ke zkrášlení naší obce,“ uvedl.
Jako teprve pátá v republice se Poustka – Ostroh dočkala rekonstrukce elektrické sítě.
Cílem radnice je zúčastnit se příští rok soutěže Vesnice roku.
Jak ale uvedl starosta, najdou se i vandalové, kterým zřejmě zkrášlování okolí hradu vadí. Zeleň poblíž Ostrohu vzala za své, když ji někdo postříkal jakýmsi prostředkem proti plevelu. Záškodník tak poškodil i půdu, kam teď není možné cokoliv zasadit.
Výčtem těchto aktivit zdaleka nekončí modernizace obce. „Zahájili jsme také přípravu projektu na odkoupení bývalého statku,“ informoval starosta. „Pokud vše dobře dopadne, vzniknou tu prostory, které budou sloužit občanské vybavenosti.“ Pod tímto pojmem je možné si představit i restauraci, která v Poustce chybí, nejbližší je v Ostrohu. „Hospoda je důležitá součást každé obce,“ smál se oslovený Cheban Zdeněk Straka. „Já bych do ní sice nechodil, ale jezdím s dětmi dost často na hrad Seeberg, kde se pořádají zajímavé akce. Už jsem si všiml, že je okolí hradu čím dál hezčí. Člověk si tam i dost odpočine, je to vážně klidné a hezké prostředí,“ rozplýval se.
Nejen to, aby byla obec hezká pro oko, je pro místní radnici prioritní. „Připravujeme mimo jiné také projekt na opravu hráze zdejšího rybníka,“ doplnil starosta. „Silnice vedoucí kolem hráze se nebezpečně trhá a bude třeba toto místo odborně zpevnit,“ sdělil.
K tomu všemu se ještě starosta pustil do sestavování kroniky. Jak řekl, bývalo kdysi v Poustce 15 statků a 400 obyvatel.

Autor: Nataša Šmatová

10.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Památkáři protestují proti demolici keramky

Karlovy Vary - Co mají společného Císařské lázně, Střední umělecká škola (původně keramická škola) a krajská Galerie umění v Karlových Varech? Jde o stavby, které buď čekají na náročnou opravu, nebo na demolici či na přestěhování.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení