VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba průtahu Skalnou si vyžádá dopravní omezení

Skalná - Téměř dva roky bude ve městě komplikovaná doprava, rodiče se bojí o děti

28.1.2009
SDÍLEJ:

NA LETECKÉM SNÍMKU ukazuje starosta Skalné Radomil Gold, jak bude vypadat nově postavený průtah městem a kde vznikne kruhový objezdFoto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Stomilionovou investici a rok a půl omezený provoz vozidel si vyžádá stavba průtahu Skalnou. Začne už v únoru. Celkově stavba potrvá 20 měsíců, město zaplatí více než 62 milionů korun. Z vlastní kasy vydá Skalná přibližně 14 milionů korun, na zbytek, to znamená přes čtyřicet milionů korun, získala z dotace.

Rodiče mají pochopitelně starost, zda bude zajištěna bezpečnost dětí, až se během stavby zvýší provoz vozidel v centru Skalné.
„To ovšem bude znamenat mnohem větší provoz v samém centru města,“ poznamenala s obavami jedna z matek Bronislava Kuželková ze Skalné. „Jaká město přijalo bezpečnostní opatření, aby se dětem nic nestalo? Budeme moci chodit s dětmi bezpečně na procházky?“ zeptala se také Kuželková.
„Až bude stavba hotová, budou na sebe všude navazovat chodníky,“ vysvětlil starosta. „Do té doby je věcí každého rodiče, aby si svou ratolest ohlídal. Každý musí být ohleduplnější,“ uvedl s tím, že o omezení rychlosti ve městě v době stavby město neuvažuje.

„Domluvili jsme se ale s policejním oddělením v Plesné, že tady budou policisté vykonávat větší dozor,“ řekl.
„Už teď jsem nařídil, aby se hlídky více pohybovaly po městě a dbaly na pořádek,“ poznamenal zástupce velitele plesenského oddělení Daniel Dinga.
„Na silnici II/213, která vede městem, docházelo často k nehodám s chodci a cyklisty, takže jsme se rozhodli tomu věnovat pozornost,“ poznamenal starosta Skalné Radomil Gold. „Začali jsme proto připravovat dva projekty. Jedním je průtah městem, druhý je smíšená cyklostezka a stezka pro chodce ve směru Skalná – Starý Rybník,“ uvedl. Zatímco cyklostezka už je postavená, se stavbou nové a bezpečnější silnice se začne v nejbližších dnech. Kvůli své náročnosti je rozdělena na několik etap.

„Tato dvě opatření by měla přispět k tomu, že se chodec bude po městě pohybovat bezpečně, pokud ovšem budou všichni dodržovat pravidla silničního provozu,“ podotknul starosta. První etapa bude znamenat, že se uzavře příjezd do města na první odbočce od Starého Rybníka. Most, který v těchto místech vede přes místní potok, se zbourá. Pokračování můstku je i přes silnici II/ 213. To se odstraní také. Objízdná trasa povede přes část Panské louky v těsné blízkosti hlavního tahu po provizorní cestě.

Tato část stavby potrvá do července letošního roku. Výsledkem bude rozšíření cesty a postavení nových chodníků, které povedou až k nově vybudovaným autobusovým zálivům. V těchto místech také vznikne zpomalovací ostrůvek, přechod pro chodce a odbočovací pruh ve směru od Starého Rybníka do Skalné.

Další částí stavby bude uzavření silnice II/ 213. Ta se bude opravovat po polovinách a objízdná trasa povede přes město Skalná.
U dalšího výjezdu z města, poblíž areálu Lasselsbergeru, vznikne kruhový objezd. Ten by měl zajistit vyšší bezpečnost právě této křižovatky. Za ním vyrostou další nové autobusové zálivy. Ty se přesunou z původního místa od restaurace U Rozporků do České ulice k fotbalovému hřišti.
Jakmile začne stavba objezdu, nastane další dopravní komplikace, protože i tady bude stanovena objížďka, ta ovšem povede po nově vystavené silnici, která v pozdější fázi bude jedním z výjezdů z kruhového objezdu.

Radnice ve Skalné počítá s výstavbou chodníků podél celého nového průtahu i kruhového objezdu, s vybudováním veřejného osvětlení a výsadbou veřejné zeleně. Ta by měla oddělit silnici od zastavěné plochy na Panské louce.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
28.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení