VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlodějky a uspávačky se často vydávají za prostitutky

Cheb - Na prostituci se v Chebu často nabaluje trestná činnost

6.2.2008
SDÍLEJ:

Spoře oděné prostitutky v chebských ulicích se objevují už téměř dvacet letFoto: Deník/Vladimír Kučera

Na prostituci, která je v ulicích Chebu stále častým jevem, se nabaluje řada kriminálních činů. Ty se stávají stále větším problémem. Samotnou prostituci se z města stále nedaří vytěsnit.
Ani městská vyhláška, která zakazuje poskytování i vyhledávání sexuálních služeb, situaci nevyřešila. Pokuty se míjí účinkem. Prostitutky je prostě neplatí. V polovině loňského roku dlužily radnici 1,245 milionu korun. Nezaplatily 1 321 pokut.
Radnici, strážníkům i policistům přitom chybí účinná zbraň. Pokud při poskytování sexuálních služeb nedochází ke kuplířství nebo jinému trestnému činu, jsou téměř bezmocní. Policejní svodky i hlášení strážníků často obsahují případy okradených či napálených klientů lehkých žen.

24. dubna 2007

Placený sex v Chebu se nevyplatil místnímu muži

Přes všechna varování někteří muži stále vyhledávají sexuální služby v chebských ulicích. Hrozí jim uspání, okradení nebo nakažení některou z pohlavně přenášených nemocí. Naposledy se o tom přesvědčil i pětatřicetiletý muž z Chebu.
„Ve večerních hodinách si našel dvě ´přítelkyně´, které si vzal do bytu,“ informoval velitel chebské městské policie Jiří Šmolík. S jednou z nich pak za chvíli odjel na nákup. Její kolegyni zanechal v bytě samotnou.
„Po návratu pak zjistil, že byl okraden. Chybělo mu video a další věci,“ dodal Šmolík.
Ve většině podobných případů ale chebské prostitutky okrádají zahraniční sexyturisty. Ti jejich služby také nejčastěji vyhledávají.
„Před nebezpečím, které z toho vyplývá, je stále varujeme. Přesto sem stále jezdí,“ poznamenal smutně chebský starosta Jan Svoboda.
On sám v minulém týdnu spolu s hlídkou městské policie křísil postaršího německého muže, který narazil na dvojici uspávaček.

19. července 2007

Turista doplatil na toulky Chebem

Dvě zlodějky, které v Chebu okradly německého turistu, se ze své kořisti dlouho netěšily. Jejich oběť totiž potkala hlídku městských policistů a strážmistr Martin Vojta prokázal, proč patří mezi nejlépe hodnocené strážníky.
„Turista se na hlídku obrátil s tím, že ho v Májové ulici okradly dvě ženy tmavé pleti,“ uvedl velitel městské policie Jiří Šmolík. Zatímco jedna z žen se na turistu obrátila s nabídkou sexuálních služeb, druhá mu v nestřežené chvilce vytáhla z kapsy u dveří jeho mercedesu peněženku s 1250 korunami, 70 eury, doklady a platebními kartami.
Díky znalosti chebské galerky objevili strážníci obě ženy v herně.
„Strážmistr Vojta je vyzval ke vrácení ukradených věcí. Osmadvacetiletá žena z Chebu po chvilce přiznala, že peněženku s doklady ukryla pod odpadkový koš na toaletě a platební karty za vchodové dveře,“ popsal Šmolík.
V peněžence ale zůstaly jen doklady a vizitky, peníze nikde. Ženy dlouho nezapíraly. Peníze, o které se rozdělily, okamžitě vytáhly z kapes a vrátily.
Ženy skončily v rukou Policie České republiky.

20. července 2007

Nezaplatil za sex, přišel o klíče od auta

Italský turista oznámil strážníkům, že ho neznámý mladík okradl o 15 eur. „Hlídce hned na místě ukázal na podezřelého muže, který se dal na útěk,“ informoval velitel chebské městské policie Jiří Šmolík.
Strážníci muže dopadli u nádraží, kde se pokusil skrýt v křoví. Když vylezl, vrhl se na něj italský turista. Hlídka oba muže od sebe odtrhla a začala zjišťovat, co se vlastně stalo.
„Muž z Chebu nakonec uvedl, že za 15 eur chtěl turistovi vrátit klíče od jeho automobilu. Ty mu sebral, neboť Ital nezaplatil jeho přítelkyni za sexuální služby,“ poznamenal Šmolík. Strážníci pak Chebana předali policii.

13. ledna 2008

Pokutu nezaplatil a ujel

Svérázným způsobem podle strážníků vyřešil projednávání přestupku proti chebské městské vyhlášce o zákazu vyhledávání sexuálních služeb francouzský turista. Z místa přestupku v Chebu prostě ujel.
„Onoho řidiče si hlídka všimla odpoledne v Havlíčkově ulici. Z jeho vozidla právě vystupovala žena, o které víme, že poskytuje sexuální služby za úplatu,“ informoval o případu ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík.
Čtyřiadvacetiletá žena se hlídce na místě přiznala, že sexuální služby poskytla turistovi za dvacet eur.
Francouz ale nechtěl o zaplacení blokové pokuty za porušení městské vyhlášky ani slyšet. Odmítl výzvu strážníků, aby s nimi odjel na služebnu a zamkl se ve vozidle.
„Nechal hlídce svůj pas a využil toho, že strážníci vystoupili z vozidla, a rychle z místa přestupku ujel. Jeho pas jsme předali cizinecké policii,“ dodal Šmolík.
Policie pošle oznámení o přestupku do místa bydliště viníka. Je ale pouze na francouzských úřadech, jak s ním naloží.

Mezivládní jednání

Na téma prostituce jednali v Chebu zástupci české a bavorské vlády. Obě strany se shodly na tom, že prostituce by měla zmizet z ulic.
„Zákazníci prostitutek si musí být vědomi, že je přitom může někdo vidět. Zvláště teď po zrušení kontrol na společné hranici,“ zdůraznila bavorská ministryně spravedlnosti Beate Merk význam takzvané sociální kontroly.
To ale obyvatelům Chebu nestačí. Vadí jim, že vyzývavě oblečené, či spíše neoblečené ženy stále potkávají v ulicích.

„Nikdy si na ně nezvyknu. Víte, nejhorší je, když se vás děti ptají, co ty paní v ulici dělají. Jak to mám vnučce vysvětlit?“ rozhořčila se Eliška Mašková z Chebu.
K nejčastějším ´štacím´ chebských prostitutek patří ulice Májová, Pivovarská, Havlíčkova, Kasární náměstí nebo výpadovky z města. Potkat je lze i na pěší zóně nebo u železničního nádraží.
Strážníci přitom prostitutky kontrolují průběžně. Podle nich se velmi často jedná o ženy, které si do Chebu jezdí přivydělávat ze všech koutů republiky nebo ze sousedního Slovenska. Výjimkou nejsou ani obyvatelky Prahy.
Jednu z nich chebští strážníci našli v ulici 17. listopadu. Žena se k poskytování sexuálních služeb doznala. Z obavy, aby ji nepoznal někdo z rodiny, jela nabízet své tělo do Chebu.

Autor: Petr Przeczek

6.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení