VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebané stále venčí psy na volno přestože jim to už rok vyhláška zakazuje

Cheb - Potkat psa bez vodítka na sídlišti v Chebu je stále normální. Nešvar se podařilo potlačit jen v centru města. A to ještě ne úplně

1.8.2008
SDÍLEJ:

BEZ VODÍTKA NE! Kromě dvou vymezených lokalit musí všichni majitelé psů své miláčky v Chebu vodit na vodítku nebo je přenášet ve vhodné přepravce. Foto: DENÍK/ Zuzana Kasíková

Rok platná vyhláška o zákazu venčení psů bez vodítek platí v Chebu. Strážníci už za její porušování vybrali tisíce korun na pokutách. Stále se ale najde hodně chovatelů psů, kteří se neobtěžují své psy vodit na vodítku.

Lidé se pak bojí útoků ze strany větších psích ras nebo šlápnutí do psích exkrementů, kterých je hlavně okolí sídlišť plné.
„Svého psa vodím vždy na vodítku,“ řekla Tereza Siková z Chebu. „Jsem si jistá, že nikoho neohrožuje, ale nechci zbytečně porušovat jakékoliv zákazy. Trochu se bojím velkých psů, kteří nemají vodítko ani košík,“ svěřila se. „Myslím si, že pes bez vodítka je zbytečná hrozba,“ dodala.
O vyhlášce, která venčení psů v Chebu upravuje, ví každý pejskař na Chebsku. Většina z nich si z ní ale nic nedělá. „Vodítko máme, ale používáme ho, jen když jdeme do města,“ prozradila nám Iveta Popelová z Chebu. „Náš pejsek je malý a nikomu ublížit nemůže,“ bránila se. „O vyhlášce vím. Jednou jsem dokonce dostala pokutu. Na psa si ale dávám pozor a nemyslím si, že by vodítko bylo tak důležité,“ dodala.

Velký pes, který nemá vodítko ani náhubek, vzbuzuje strach u každého. Nikdo neví, co takové zvíře udělá. Právě tyto případy by i podle pejskařů měli strážníci přísně trestat.
„Pokud je pes přibližně stejně velký jako králík, nemyslím si, že by vodítko bylo nezbytné,“ uvedla Tra Mi Nguyen z Chebu. „Na hodně frekventovaných místech by ale mělo být samozřejmostí,“ poznamenala. „Samozřejmě se bojím nepřivázaných psů. Často je pro strážníky asi těžké dohledat jejich majitele, takže je ani nelze nijak stíhat,“ postěžovala si.

Podle všeho se situace na Chebsku přece jen zlepšila. Velká a takzvaná bojová plemena potkáme bez vodítka už jen málokdy. „Přibližně polovina majitelů psů v Chebu vyhlášku dodržuje,“ sdělil Ladislav Svobodník, zástupce ředitele Městské policie v Chebu a pokračoval: „Často do města posíláme strážníky, kteří se zaměřují právě na tento přestupek. Majiteli psa bez vodítka můžeme vyměřit až 1000 korun pokuty.“ Přesto však mnoho lidí riskuje a nechává svého čtyřnohého miláčka volně pobíhat. „Nejčastěji zaznamenáváme porušování vyhlášky na sídlištích. V centru města už většinou lidé psy vodí na vodítku,“ doplnil Svobodník.

Podle vyhlášky je možné volné pobíhání psů v těchto místech:
1. louka k vodojemu U Jána
2. sídliště Spáleniště-louka za klášterem–směr „Želva“ mimo sportovně – zájmový areál „Želva“, propojení s Gertnerovými sady, Gertnerovy sady.


I v těchto místech ale musí být pes pod dozorem svého majitele a opatřen náhubkem a známkou

(Zuzana Kasíková, Petr Przeczek)

Autor: Petr Przeczek

Místo události:
1.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení