VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé, kteří v Chebu prohrabují kontejnery, ohrožují řidiče

Cheb - Jen část Chebanů ví, jak při železných nedělích nakládat s odpadem

22.4.2008
SDÍLEJ:

OTEVŘENÝ KONTEJNER NA CHEBSKÉM ZLATÉM Vrchu může lehce způsobit neštěstí. Lidé, kteří se chtějí snadněji v odpadcích přehrabovat, si neuvědomují, že do něj mohou řidiči narazit. Foto: DENÍK/ Václava Simeonová

Tragédii mohou způsobit lidé, kteří si v Chebu pletou takzvané železné neděle s hledáním pro sebe použitelných věcí. Prohrabují kontejnery, které stojí většinou na silnici, rozhazují odpad, ale především otevřenými kontejnery ohrožují řidiče.

Lidé, kteří hledají, co by se jim z odpadu hodilo, jsou líní do kontejneru vlézt. Našli snadnější způsob. Například na Zlatém Vrchu otevřeli kontejner tak, že se jen náhodou nestalo nějaké neštěstí. Na nepřehledném úseku by totiž motorista mohl velice snadno do otevřeného kontejneru narazit. „To, že jsou jeho vrata otevřená, není z hlavní silnice vidět,“ uvedl dvaačtyřicetiletý Jaroslav z Chebu. „Takže člověk, který odbočuje, do něj nabourá velice snadno.“
Pracovníci technických služeb se s takovým neohleduplným chováním často nesetkávají. Řešení ale mají. „Pokud lidé něco podobného uvidí, měli by se na nás obrátit,“ uvedl provozní náměstek Chebských technických služeb Zdeněk Pavlík. „Celou věc pak dáme do pořádku.“

Železné neděle jsou sice občany vítané, ale problematické. Kontejnery jsou zaplněné během velice krátké doby a v jejich okolí je rozházený nepořádek. „Situace se ale oproti minulému roku zlepšila,“ sdělil Pavlík. Pracovníci technických služeb začínají praktikovat novinku z minulého roku. Kontejnery, které jsou na stanoviště dovezené v pátek, bývají ještě ten den plné. Proto je zaměstnanci Chetes odvezou v sobotu a přivezou je na dané místo nazpět.
„Opět bychom občany poprosili, aby na sebe odpad nevršili,“ upozornil Pavlík. Také přetrvávají potíže s tím, co všechno lidé vyhazují. Železné neděle jsou určené pro velkoobjemový odpad. „To znamená, že tam mohou dát třeba starý nábytek,“ vysvětloval provozní náměstek Chetes. „Rozhodně nejsou kontejnery určené pro nebezpečný odpad nebo třeba elektroniku.“

Některým občanům by se líbilo, kdyby se akce konala častěji, než jen na jaře.

„Když úředníci vidí, kolik lidé toho odpadu mají, tak proč nepořádají železné neděle častěji?“ ptal se sedmapadesátiletý Marcel Nový z Chebu.
Železné neděle jsou ale celkem náročnou záležitostí. „Tato akce stojí celkově jeden a půl milionu korun,“ sdělila mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
22.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení