VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Neziskové organizace se představily Chebanům

Cheb – Také město Cheb odstartovalo novou turistickou sezonu. V rámci akce Chebané také blíž poznali regionální neziskové organizace.

24.5.2009
SDÍLEJ:

NEZISKOVÉ ORGANIZACE SE V CHEBU BUDOU prezentovat na podzim už potřetí. Tentokrát se ale předvedou v areálu chebské městské knihovnyFoto: Archiv Jany Kofránkové

Na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad bylo v sobotu rušno. Konaly se zde také Mediální dny. Lidé mohli poznat, jak společnosti fungují. „Přímo mediální dny pro neziskovky se konají poprvé,“ sdělila jedna z organizátorek Jana Kofránková. „Organizace se ale v Chebu už při jedné akci loni prezentovaly.“

Letos pořadatelé přidali Opening day.

„Jednalo se o besedu, která se konala v pátek v chebské městské knihovně,“ řekla vedoucí knihovny Marie Mudrová. Na té se představilo Mediální centrum pro děti a mládež, které slavnostně ukončilo první rok působení. Zároveň se akce loučila s knihovnou, která projde rekonstrukcí kvůli automatizaci, a tak bude její provoz po několik měsíců omezený.

Kromě toho uspořádali pro členy mediálního centra a neziskových organizací debatu o médiích. „Řekli jsme si, jak média fungují, jak lépe komunikovat, jaké nástrahy na nás číhají,“ vysvětlila Jana Kofránková. „A zahráli jsme si zábavnou interaktivní hru Na novináře a jejich oběti,“ dodala organizátorka.

Oba dny pečlivě zaznamenávali mladí redaktoři z chebského Mediálního centra.

Mediální dny pro neziskovky

pátek 22. 5.2009

Jak komunikovat s médii, openning day s dětmi,
slavnostní zavření knihovny před automatizací


Mediální dny pro neziskovky se letos konaly poprvé. Pořádalo je naše O. s. BALIME spolu s Městskou knihovnou v Chebu. Odstartovaly Opening day v pátek 22. května, slavnostním zakončením prvního ročníku Mediálního centra pro děti a mládež (MECY).
Partnery MECY jsou O. s. BALIME, Dům dětí a mládeže SOVA Cheb a Městská knihovna v Chebu. Hlavní náplní činnosti jsou praktické kurzy žurnalistiky pro děti a mládež. Ty se konají formou rozhovorů dětí se známými osobnostmi, regionálními i celostátními; důležitou součástí jsou také exkurze do médií a na zajímavé akce.
Při Opening day, který se konal v Městské knihovně formou neformálního setkání redaktorů s MECY a neziskových organizací, byla beseda o médiích. Hlavními hosty z řad neziskových organizací byli Jana Kotounová z Útočiště o. p. s., které provozuje nízkoprahové centrum a Zdeněk Bartoš, umělecký ředitel Západočeského divadla v Chebu. Hlavním tématem byly zkušenosti těchto organizací se spoluprací s médii a tipy pro ostatní organizace. O úvod a nastínění fungování mediálního centra se postarali vybraní redaktoři – Kristýna Phamová, Martin Bednařík, Jan Bedřich a Barbora Vyklická.
Řekli jsme si, jak média fungují, jak lépe komunikovat, jaké nástrahy na nás číhají. A zahráli jsme si zábavnou interaktivní hru Na novináře a jejich oběti.
Poté si všichni příchozí vyzkoušeli, jaké to je, když s nimi dělá novinář rozhovor – a to jak na diktafon, tak na kameru.
Nakonec zástupkyně ředitelky Městské knihovny v Chebu, Marie Mudrová, slavnostně přestřihla pásku z audiovizuálního média na znamení ukončení „analogových časů“ a nastolení „automatizace“ knihovny.


sobota 22.5.2009
Prezentace neziskových organizací při Zahájení turistické sezóny

Druhý den Mediálních dnů pro neziskovky jsme připravili už druhý ročník Prezentace neziskových organizací, který se konal, stejně jako vloni v rámci Zahájení turistické sezóny města Cheb. Pod velký stan se přišli prezentovat kromě pořádajících organizací O. s. BALIME, Městské knihovny v Chebu, DDM Sova Cheb a samozřejmě Mediálního centra pro děti a mládež, také Útočiště o. p. s., O. s. Kotec, SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých), Spolek poutního místa Maria Loreto, Západočeské divadlo v Chebu či O. s. Rokršti.
Na rozdíl od minulého roku se tentokrát nepřišel podívat žádný zástupce Města Cheb, zato nás ale navštívila poslankyně Kateřina Jaqcques a poslanec Martin Bursík.
Náš redaktor Martin Bednařík a kameraman Petr Pupák s nimi udělali rozhovor na kameru, při čemž samozřejmě nevynechali ani zástupce neziskových organizací, kteří se zde prezentovali. A zuřivě fotografovaly a kladly otázky naše redaktorky a fotografky Barbora Vyklická a Petra Franclová.
Práce dětí oba členy Parlamentu ČR tak nadchla, že Kateřina Jacques koupila děvčatům cukrovou vatu (špejle, které z vaty zbyly, si dívky chránili do posledního okamžiku prezentace a teď už je mají uložené doma na tajném místě:-) ) - aspoň se tedy tak tvářily:-).
Každá organizace si připravila něco zajímavého. Divadlo zvalo na představení, DDM Sova na akce, návštěvníci odcházeli s mnoha zajímavými historkami z poutního místa Maria Loreto, zahráli si deskové hry u Rokrštů, u Kotce se zase mimo jiné poučili, jak se bránit viru HIV, u Útočiště zase kreslili a malovali a vyhráli spoustu zajímavých cen a Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých umožnila jednotlivcům osobně si vyzkoušet, jak pracují vodící psi nebo si zvědavci mohli nechat napsat své jméno Braillovo písmem.

MEDIÁLNÍ CENTRUM PRO DĚTI A MLÁDEŽ (MECY)

zřizovatel:

O. s. BALIME – realizace Mediální výchovy (akreditece od Ministerstva školství a tělovýchovy ČR od roku 2008), podporu tvorbu začínajících autorů a pomáháme neziskovému sektroru v oblasti propagace; založena roku 2005, nestátní nezisková organizace
Naše projekty: DNY FILMU (2005), EGERWOOD (2006), ZALOŽENÍ MEDIÁLNÍHO CENTRA (2007), PREZENTACE NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ (2008), SBÍRKA BRÝLE PRO AFRIKU v Karlovarském kraji (2008)
Více informací na: www.medialnicentrum.eu

partneři:

Městská knihovna v Chebu – příspěvková organizace zřizovaná městem Cheb – knihovnické a informační služby obyvatelům Chebska, regionální oddělení, kontaktní místo pro nestátní neziskové organizace Chebska, pořádání kulturních akcí a přednášková činnost atd.
Více informací na: www.knih-cheb.cz

Dům dětí a mládeže v Chebu – rozpočtová organizace zřizovaná městem Cheb, školské zařízení s rozsáhlou nabídkou mimoškolních volnočasových aktivit, pořádání outdoorových, sportovních, kulturních či společenských akcí, organizace soutěží (olympiády, BESIP) atd.
Více informací na: www.ddmcheb.cz

Autor: Václava Simeonová

24.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Joker chystá Zahradní slavnost

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Pes vběhl motorkáři pod kolo

Mariánské Lázně - Nepříjemný zážitek má za sebou šestadvacetiletý motorkář, kterému do jízdní dráhy vběhl pes.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení