Velkou diskuzi rozvířily snahy o zrušení Dělnické strany také na Chebsku. Někteří občané tvrdí, že by strana mohla vyřešit problémy v regionu, druzí nevidí jiné východisko, než její zastavení.

„Bojím se, že by třeba také v Chebu mohla nastat podobná situace jako v Litvínově. Bylo by proto lepší asi stranu preventivně zrušit,“ uvedla šestačtyřicetiletá Hana Černá.

Ale podle předsedy Dělnické strany jsou mnohé problémy neřešené také na Chebsku.

„Největším problémem je podle mých informací zejména příliv cizinců všeho druhu, vzrůstající obchod s drogami nebo třeba prostituce,“ uvedl předseda Tomáš Vandas. „Tedy podobné problémy, které sužují naši vlast jako zákeřný bacil. Je již načase říci dost a začít naši republiku léčit.“
Ne všichni občané jsou ale pro zrušení strany.

„Jestli mi něco vadí, je to pozitivní diskriminace, která se u nás v republice začíná rozvíjet,“ uvedl třiatřicetiletý Jaroslav Nový. „Když se ohradím, že mi zloděj ukradl peněženku, není to diskriminace. Ale kdybych tvrdil, že byl zloděj Rom, tak už bych někoho diskriminoval. To se mi nelíbí.“
Právě pozitivní diskriminace je v poslední době čím dál častěji skloňovaným termínem.

„V republice problém s pozitivní diskriminací máme,“ řekl předseda Dělnické strany. „Nepřizpůsobiví občané jsou zvýhodňováni na úkor těch slušných. Vezměte si příklad, kdy cikánské děti dostávají nejrůznější přídavky na učebnice, pomůcky, počítač a podobně. Když o takový příspěvek půjdou požádat rodiče bílého dítěte, úředníci se jim vysmějí.“

Podle některých oslovených občanů vypadá, že jsou členové strany rasisté.
„Nejsem rasista,“ oponoval Tomáš Vandas. „Nerozlišuji lidi podle barvy pleti, ale podle toho, zda dodržují zákony této země. To je pro mě priorita,“ dodal.

Rozhovor s předsedou Dělnické strany, Tomášem Vandasem, přineseme některém z dalších vydání Deníku.