VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti se utkali v SOČ

Cheb - Chebské gymnázium již pošesté pořádalo krajské kolo náročné soutěže

10.5.2008
SDÍLEJ:

Přehlídka Středoškolských odborných činností v chebském gymnáziuFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Studenti středních škol se opět v Chebu sešli, aby změřili síly v krajské přehlídce 30. ročníku soutěže Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Ta představuje nejnáročnější formu prezentace práce talentovaných studentů. Soutěžící před porotou odborníků obhajují kvalitu svého několikaletého úsilí, které zformovali do písemné i názorné podoby.

„Soutěží se v 18 oborech a prestiž i náročnost soutěže neustále roste,“ uvedl krajský garant a hlavní pořadatel Karel Martínek. „Nemalou zásluhu na tom má již šestým rokem generální partner SOČ – Česká spořitelna, která odměňuje finančním darem také úspěšné studenty v krajích.“
Letošního ročníku se v Karlovarském kraji účastnilo ve 13 oborech celkem 34 prací, na jejichž vytvoření se podílelo 46 studentů z 9 středních škol našeho kraje. V jednotlivých oborech se tentokrát zájem studentů soustředil především na tvorbu učebních pomůcek, kde převažují práce s využitím počítačů a dále rovněž na tématiku životního prostředí. V obou těchto oborech soutěžilo 5 prací.

Mezi nim byl také Martin Motloch ze Sokolova. Ten přijel s modelem zubového čerpadla, pomůckou, která názorně popíše také jeho využití v hydraulickém okruhu. „Nejtěžší bylo sehnat tak malé součástky,“ uvedl student.

Chebské gymnázium připravilo organizačně i technicky náročnou soutěž již pošesté.

Poroty posuzovaly úroveň prací přísně, takže jen 8 vítězných prací doporučila k postupu na Celostátní přehlídku soutěže SOČ, která se letos bude konat ve Varnsdorfu. Nejúspěšnější školou v počtu vítězných prací je letos pořadatelské Gymnázium v Chebu, které získalo celkem čtyři první místa. Na celostátní přehlídku se podívají Eva Blechová s prací v oboru Biologie, Michal Houtke, který soutěžil v oboru Životní prostředí, a Eva Kukrálová, obhajující svoji práci v oboru Historie. Postup unikl třem dalším našim soutěžícím. V jednom oboru se ale může zúčastnit celostátního kola pouze jedna práce.
Z dalších škol si úspěšně vedla také Integrovaná střední škola technická a ekonomická ze Sokolova, která se čtyřmi vítězstvími pošle do Varnsdorfu 2 soutěžící, stejně jako Gymnázium Sokolov. Jednoho postupujícího vítěze má Střední průmyslová škola v Lokti.

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
10.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení