VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebské gymnázium se pyšní dalším titulem

CHEB - Gymnázium v Chebu patří k nejlepším školám v regionu

1.10.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Chebský deník/Petr Przeczek

Tradiční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších žáků a škol v Karlovarském kraji ve školním roce 2007 – 2008 se neúprosně blíží. Akce se uskuteční již 3. října od 9.30 hod. ve Velkém sále zámku Kynžvart. Kdo překonal všechny své soupeře a je letos v Karlovarském kraji nejúspěšnější školou, je již známo – je jí Gymnázium Cheb.

„Grand Slam neboli doslova velká rána je známý sportovní termín pro nejcennější úspěch, kterého je dosaženo získáním vítězství ve všech největších turnajích v jediném roce,“ uvedl ředitel chebského gymnázia Jaroslav Kočvara.

A právě to se podařilo v loňském školním roce studentům Gymnázia Cheb. Pokořili své soupeře jak v kategorii základních škol a odpovídajících ročníků osmiletých gymnázií, tak i v kategorii všech středních škol Karlovarského kraje.

Již popáté zveřejnil Karlovarský kraj výsledky soutěže, v níž porovnává úspěšnost jednotlivých škol ve vyhlášených předmětových, oborových, uměleckých, sportovních a ostatních soutěžích. V této srovnávací soutěži Karlovarského kraje triumfovalo v kategorii základních škol a odpovídajících ročníků osmiletých gymnázií již popáté v řadě Gymnázium Cheb. Podle dosažených výsledků v předmětových soutěžích a olympiádách zaujalo své tradiční první místo.

První příčku a vítězný pohár si studenti nižšího stupně chebského gymnázia odnesli dokonce i v celkové soutěži, kde se započítávají výsledky nejen z předmětových, ale i uměleckých, sportovních a dalších soutěží dohromady. Vítězné vavříny si za výsledky předchozího školního roku 2007 až 2008 odnáší Gymnázium Cheb také ve druhé vyhlášené kategorii, určené pro střední školy Karlovarského kraje. Studenti vyššího stupně gymnázia získali úctyhodných 506 bodů, což je téměř dvakrát víc než rok předtím. Proto jim právem patří první místo.

„Tak mimořádný úspěch v podobném srovnání není jako dotek kouzelné hůlky. Musí se za ním dlouho utíkat a poctivě dřít a dohoní ho jen ten, kdo běží opravdu rychle,“ vysvětloval ředitel. „Gratuluji a upřímně děkuji všem studentům a jejich pedagogům, kteří se nějak přičinili o dosažený, zcela mimořádný, úspěch,“ podotkl. „Skvěle reprezentují svou školu, město Cheb i celý Karlovarský kraj. Jsem velmi hrdý zvláště na výsledky v předmětových soutěžích a olympiádách, protože zejména zde se projevuje přidaná hodnota školy. Neméně obdivuhodné jsou ovšem i výsledky žáků v dalších typech soutěží, včetně sportovních, které nejen že harmonicky rozvíjí další klíčové kompetence žáků, ale významně přispívají k výslednému bodovému zisku školy,“ dodal.

Takovéto ocenění ovlivní třeba také zájem o školu.
„Syn se bude hlásit na gymnázium,“ řekla osmatřicetiletá Jana Jelínková z Mariánských Lázní. „Není pro nás rozhodující, v jakém městě nastoupí. Ale byli bychom rádi, kdyby to bylo chebské gymnázium. Věříme, že syna dobře připraví na vysokou školu,“ dodala.
Jak se na přípravu dívají bývalí studenti? „Podle mého názoru mě učitelé připravili na další vzdělávání dobře,“ uvedla studentka práv, Petra Červenková z Chebu.

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
1.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení