VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Chebu unikal amoniak

Cheb - Únik amoniaku byl tématem hasičského cvičení

5.3.2008
SDÍLEJ:

Chebští hasiči nacvičovali zásah při úniku chemických látekFoto: Foto: Hasičský záchranný sbor

Z porušené cisterny v areálu Lagarde Spedition v Chebu unikl jedovatý plyn. Takové hlášení přijali chebští hasiči na tísňové lince.
Jednalo se o jedovatý amoniak, který se rychle odpařuje, je žíravý a v případě vyšší koncentrace je výbušný.

Na místo ihned vyrazily jednotky Hasičského záchranného sboru (HZS) Cheb a drážní hasiči.
„Naštěstí je počet zásahů, kdy dojde k úniku těchto nebezpečných látek do životního prostředí, během roku velice malý,“ poznamenal ředitel stanice HZS Cheb Jan Doubrava. Také v tomto případě se jednalo pouze o cvičení. „O to spíše musí HZS těmto druhům zásahů věnovat více pozornosti tak, aby se rizika a následky nehod odstranily nebo snížily na minimum. Hrozící nebezpečí u havárie s nebezpečnými látkami si uvědomují i firmy, které se zabývají výrobou a přepravou chemických nebezpečných látek,“ řekl Doubrava.

Hasiči si během zásahu procvičili provizorní uzavření plnícího hrdla, utěsnění poškozené nádrže a přečerpání zbytku unikající nebezpečné látky. „Také si procvičili záchranu zraněného kolegy v protichemickém obleku, kdy je složitější jeho následná dekontaminace a předání do rukou zdravotníků k ošetření. Je to poměrně složitý proces,“ konstatoval Doubrava. „Cvičení splnilo svůj účel, neboť jsme si velice dobře procvičili taktické postupy při zásahu na havárii s nebezpečnou látkou a naši mladí kolegové získali zkušenosti, které využijí při skutečném zásahu,“ dodal.

„Byli jsme zřejmě jediní, kdo mohl hasičům poskytnout zázemí k takovému cvičení,“ řekl spolumajitel firmy Lagarde Oldřich Grill. „Náš spolupracovník zásah fotil a tento materiál můžeme použít i při našem školení řidičů.“

Autor: Nataša Šmatová

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení