VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cheb uvolnil dalších jeden a půl milionu korun na lůžka

CHEB - Chebského občana zaráží nerovnost podmínek pro poskytování dotací

29.9.2008
SDÍLEJ:

KLIENTI LÉČEBNY DLOUHODOBĚ NEMOCNÝCH V CHEBU se už neobávají budoucnosti. Zařízení funguje pod vedením nového provozovatele a nemocných lidí se nijak nedotklo zákulisní jednání o převzetí léčebny. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Jen skončily nepříjemnosti okolo převzetí Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Chebu a nejistota klientů, zda se budou mít kam uchýlit, vstupují na scénu další otázky.

Týkají se jeden a půl milionové dotace na vybavení oddělení sociálních lůžek v posledním patře léčebny. „Zajímavé je, že dotace na vybavení LDN provozované společností Amica Centrum nebyla řešena také jako v případě chebské nemocnice,“ uvedl například Tomáš Peták z Chebu. „To znamená, že vybavení léčebny nakoupené za příspěvek od města by zůstalo majetkem Města Cheb,“ vysvětlil Cheban. Zmíněný postup totiž město zvolilo v případě třímilionového příspěvku chebské nemocnici. Postele, které nemocnice nakoupila, jsou stále majetkem Chebu. „S příspěvkem souhlasím, všemi deseti, nicméně provedení a nerovnost podmínek dvou subjektů podnikajících na poli sociálních a zdravotních služeb je zarážející,“ poznamenal na závěr Peták.
Budova léčebny patřila Karlovarskému kraji, který ji prodal společnosti Amica Centrum, i když se do výběrového řízení přihlásila také společnost Carvac.
Ta až do června léčebnu provozovala. Carvac musel léčebnu opustit, ovšem už v té době se začínala jednotlivých oddělení ujímat Amica Centrum. Klienti obývající léčebnu si nebyli jisti, zda mohou zůstat v Chebu, či se budou stěhovat do Aše.

Právě Carvacu daroval Cheb peníze na vybavení sociálního oddělení. „Město Cheb uvolnilo před dvěma lety částku tři miliony korun pro společnost Carvac a protože léčebna změnila vlastníka, společnost Carvac se odstěhovala do Aše a rozporovala darovací smlouvu. To znamenalo, že dotaci ve výši jeden a půl milionu korun na vybudování sociálních lůžek, za kterou Carvac nakoupil postele a veškeré vybavení, prakticky odvezl do Aše,“ uvedla jednatelka firmy Amica Centrum Jana Křížová. Starosta Chebu Jan Svoboda proto vyvolal v letních měsících řadu jednání s představiteli Carvacu.
Výsledkem bylo, že Carvac veškeré vybavení Amice pronajme na tři měsíce a poté město uvolní dalších jeden a půl milionu korun na nábytek do oddělení sociálních lůžek. Smlouvu na dotaci už má Amica Centrum v ruce.

Podle vyjádření manažerky Carvacu Taťjány Krýslové je běžným postupem, že se při přebírání takového provozu nejprve nechá v klidu vystěhovat dosavadní nájemce a teprve pak se stěhuje nový. Jak si posteskla, kraj se k Carvacu zachoval macešsky a dostatečně neocenil práci někoho, kdo se vyzná v oboru a svou práci umí.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
29.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení