Oslava adventu přilákala do chebského muzea již tradičně desítky návštěvníků a mnoho vystavovatelů.
Své výrobky přinesla i Viera Sehnoutková z Františkových Lázní. Polštářky a košíčky z patchworku šly v tomto předvánočním čase na odbyt.
„Jsem ráda, že kupují i Češi,“ řekla. „Dosud všude kde jsem vystavovala projevovali zájem hlavně Němci, což mě dost mrzí.“
Od ledna se rozhodla Viera Sehnoutková pořádat pro ženy z Chebska kurzy ručních prací. „Budeme se scházet na Integrované střední škole v Chebu. Já jsem tam dlouho učila a domluvila jsem se s ředitelem, že se tam tímto způsobem vrátím. Budeme dělat patchwork, umím ubrouskovou techniku, můžu zajistit také paní, která umí dělat výrobky z pedigu,“ vyjmenovala jen některé ze svých zálib.
„On si každý myslí, že když umí šít, tak umí i patchwork. Není to pravda. I zde je třeba, aby jednotlivé díly přesně pasovaly, musíte si vybrat látku tak, aby vám ladila s ostatními kousky, které budete používat. Záložky se zažehlují na jednu stranu, aby vytvořily jakýsi zámeček a neklouzalo to. I moje mentálně postižená vnučka to pochopila a dnes šije. Pravda, jen rovné díly, ale jde jí to,“ rozpovídala se.
„Všechno si hradím sama a když uvážíte, že metr látky stojí okolo 120 korun, zjistíte, že to není laciný koníček. Ale když se podíváte na internet, tak zjistíte, že prodávám mnohem levněji než jinde.“
Kromě krásných výrobků z patchworku návštěvníky muzea zaujala také Ivanka Wolková z Českých Budějovic, která pletla vánočky a okolo jejíhož stolku bylo neustále plno.
„Já si myslím, že je škoda, že se lidé více nevěnují té ruční tvorbě, protože na to nemají čas a všechno si raději koupí,“ posteskla si Štěpánka Dvořáková. I v jejím obchůdku je možné koupit ruční výrobky – pletené svetry. „Já vím, je to drahé, ale je to kvalita.“