VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyroste v Chebu nový sportovní areál?

Cheb - TJ Olympionik Cheb má už zpracovanou jednoduchou studii včetně rozpočtu

1.2.2008 1
SDÍLEJ:

Studie sportovního arálu TJ Olympionik ChebFoto: Foto: TK Olympionik Cheb

TJ Olympionik Cheb v čele s českou reprezentantkou Danou Fialovou, a od nové sezony 2008 se Sportovním centrem mládeže v cyklistice pro karlovarskou oblast, má další cíl. Vybudovat v Chebu sportovní areál s velodromem a víceúčelovými sportovišti nejen pro své členy, SCM, další společenské sportovní organizace, ale i pro školská zařízení v blízkém okolí. 2. ZŠ, Gymnázium Cheb, Integrovaná střední škola Cheb a ZČU fakulta ekonomická Cheb - to jsou školská zařízení, která by areál mohla plně využívat.

Areál TJ OLYMPIONIK CHEB by mohl být dalším významným sportovištěm. Mladí cyklisté z Chebu využívají ke svým tréninkům jedinou zimní dráhu v naší republice v Praze – Motole.

V současné době nejde jen o nějakou fantazii. Tělovýchovná jednota Olympionik Cheb má již zpracovanou jednoduchou studii včetně rozpočtu. Náklady na toto sportoviště by byly mnohem nižší než byly například náklady na vybudování zimního stadionu nebo tenisové haly. Navíc by tato sportoviště mohla sloužit i k účelům školní tělesné výchovy u výše zmíněných školních zařízení.

Jaká je úroveň tělesné zdatnosti naší mládeže, to víme všichni. Proto by bylo již vhodné s tím začít něco dělat. Kde jsou ty nejvhodnější možnosti? V rámci základní tělesné výchovy na školách a dále ve sportovních oddílech mládeže. Jaké proto máme v Chebu podmínky – vidíme určitě všichni. Areál v Poohří je trochu z ruky, a proto pokud chceme opravdu pomoci výše jmenovaným školám a mládeži, je tento návrh z hlediska polohy a možného uspořádání sportoviště nejvýhodnější.

Dalším plusem je minimální náročnost na další údržbu. Díky zřízenému Sportovnímu centru mládeže při TJ Olympionik Cheb, ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, prostřednictvím Českého svazu cyklistiky, mohou být využity dotace na vlastní údržbu areálu. Jaký další olympijský sport má v Chebu Sportovní centrum mládeže? Žádný!

Poloha tohoto sportoviště má vhodnou dostupnost nejen pro mládež. Pokud by se našel investor, mohl by být areál doplněn o ubytovací a stravovací zařízení, další sportoviště např. kuželky, bowling, squash, spinnink atd.

Zatím je tento zpracovaný návrh hezkým dárkem pro mladé sportovce v Chebu, jako motivace do dalšího tréninkového úsilí. Areál, který je nyní převážně využíván k tréninku mladých cyklistů a občas žáky základní školy, by se mohl stát důstojným sportovištěm a vhodnou architektonickou změnou.

(Petr Fiala)

 

1.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení