VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyroste v Chebu nový sportovní areál?

Cheb - TJ Olympionik Cheb má už zpracovanou jednoduchou studii včetně rozpočtu

1.2.2008 1
SDÍLEJ:

Studie sportovního arálu TJ Olympionik ChebFoto: Foto: TK Olympionik Cheb

TJ Olympionik Cheb v čele s českou reprezentantkou Danou Fialovou, a od nové sezony 2008 se Sportovním centrem mládeže v cyklistice pro karlovarskou oblast, má další cíl. Vybudovat v Chebu sportovní areál s velodromem a víceúčelovými sportovišti nejen pro své členy, SCM, další společenské sportovní organizace, ale i pro školská zařízení v blízkém okolí. 2. ZŠ, Gymnázium Cheb, Integrovaná střední škola Cheb a ZČU fakulta ekonomická Cheb - to jsou školská zařízení, která by areál mohla plně využívat.

Areál TJ OLYMPIONIK CHEB by mohl být dalším významným sportovištěm. Mladí cyklisté z Chebu využívají ke svým tréninkům jedinou zimní dráhu v naší republice v Praze – Motole.

V současné době nejde jen o nějakou fantazii. Tělovýchovná jednota Olympionik Cheb má již zpracovanou jednoduchou studii včetně rozpočtu. Náklady na toto sportoviště by byly mnohem nižší než byly například náklady na vybudování zimního stadionu nebo tenisové haly. Navíc by tato sportoviště mohla sloužit i k účelům školní tělesné výchovy u výše zmíněných školních zařízení.

Jaká je úroveň tělesné zdatnosti naší mládeže, to víme všichni. Proto by bylo již vhodné s tím začít něco dělat. Kde jsou ty nejvhodnější možnosti? V rámci základní tělesné výchovy na školách a dále ve sportovních oddílech mládeže. Jaké proto máme v Chebu podmínky – vidíme určitě všichni. Areál v Poohří je trochu z ruky, a proto pokud chceme opravdu pomoci výše jmenovaným školám a mládeži, je tento návrh z hlediska polohy a možného uspořádání sportoviště nejvýhodnější.

Dalším plusem je minimální náročnost na další údržbu. Díky zřízenému Sportovnímu centru mládeže při TJ Olympionik Cheb, ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, prostřednictvím Českého svazu cyklistiky, mohou být využity dotace na vlastní údržbu areálu. Jaký další olympijský sport má v Chebu Sportovní centrum mládeže? Žádný!

Poloha tohoto sportoviště má vhodnou dostupnost nejen pro mládež. Pokud by se našel investor, mohl by být areál doplněn o ubytovací a stravovací zařízení, další sportoviště např. kuželky, bowling, squash, spinnink atd.

Zatím je tento zpracovaný návrh hezkým dárkem pro mladé sportovce v Chebu, jako motivace do dalšího tréninkového úsilí. Areál, který je nyní převážně využíván k tréninku mladých cyklistů a občas žáky základní školy, by se mohl stát důstojným sportovištěm a vhodnou architektonickou změnou.

(Petr Fiala)

 

1.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní akce Motýlí běh.
19

Lidé podpořili Motýlím během domácí hospic

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Vystavili houby u rozhledny

Cheb - Které houby jsou ještě jedlé a které už není vhodné na podzim sbírat?

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

LaRitmu rozzářil Hynek a Uršula

Aš - Večer plný smíchu a legrace se naskytl návštěvníkům, kteří zavítali do kulturního centra LaRitma v Aši.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení