VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Chebu zdarma asi nezaparkujete

Cheb - Chebané se dali s úředníky do boje. Nechtějí mít placené parkoviště před svými domy nebo provozovnami

1.7.2009 6
SDÍLEJ:

Zablokování nezaplacených rezidenčních parkovacích míst v chebské Ztracené uliciFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Parkování opět rozčiluje Chebany. Parkoviště ve městě jsou nedostačující. A ta, kde se stát dá, se městští úředníci rozhodli zpoplatnit. Vznikly už minimálně dvě petice proti těmto krokům. Další občané již sepsali námitku.

První problém nastal již v zimě na zrenovovaném vnitrobloku ve Ztracené ulici. Lidé si mohli zřídit vyhrazené parkování. Což někteří nevyužili. Úředníci problém vyřešili tak, že nechali volná místa zatarasit.

Zlobí se také lidé na Kasárním náměstí v Chebu. Zde je pro změnu parkovací automat. „Parkoviště by mohlo být jako v minulosti využíváno občany, kteří v této lokalitě bydlí nebo pracují,“ mluvila za Chebany, kteří petici podepsali, Linda Baranová. „Parkoviště měli využívat tuzemští a zahraniční turisté. Bohužel ho využívá jen hrstka z nich, protože raději dají přednost možnosti bezplatného parkování u nákupních center.“ Parkovací automat tedy svou funkci neplní, jak by měl. Proto lidé požadují vrácení parkoviště nebo jeho části občanům.

Co na to úředníci Chebu? „Radnice letos zadala - nezávisle na došlé petici - zpracování dopravně inženýrské studie zaměřené na rozšíření zóny placeného stání v Chebu,“ sdělila mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Přiměly ji k tomu stále se zhoršující podmínky pro parkování v centru města jak pro místní obyvatele a pracující, tak pro zahraniční a tuzemské turisty.“

Výsledkem tohoto dokumentu by podle mluvčí neměl být pouze návrh na zpoplatnění všech místních komunikací v neprospěch Chebanů, ale prý hledání kompromisu mezi jejich potřebami a potřebami hostů našeho města. „Dokončení návrhů - po vyhodnocení připomínek občanů - se předpokládá do 30. listopadu, na to se o něm bude diskutovat v orgánech města. Realizace návrhů se pak v případě jejich koncepčního schválení předpokládá v letech 2010/11 - v návaznosti na finanční možnosti města.“

Radní proto nyní rozhodli o odložení řešení petice. „S připravovanými návrhy se mohou seznámit - po předchozí domluvě na odboru silničního hospodářství a dopravy - jak signatáři petice, tak další zájemci,“ vysvětlila Martina Kuželová a dodala, že široké veřejnosti budou předloženy k diskusi prostřednictvím internetových stránek nejdřív v srpnu.

Realizace ale pravděpodobně tak časově vzdálená není. Například ve dvoře mezi Školní ulicí a náměstím Krále Jiřího z Poděbrad se již objevila nakreslená místa pro stání vozů. „Díval jsem se na úřední desku, kde jsem záměr na pronajmutí plochy našel,“ řekl Pavel Vachek z přilehlé prodejny. „A slyšel jsem, že čeká zpoplatnění také Školní ulici. Nevím, kde budou naši zákazníci parkovat.“

Lidé zde již dali námitku proti navrhovanému řešení dohromady. Bojují proti tomu, aby z patnácti míst bylo deset od 7 do 18 hodin vyhrazeno Městskému úřadu Cheb.

Ale například v jen 15 kilometrů vzdáleném Kynšperku od placení za parkování upouštějí.
„V jedné ulici jsme to zavedli,“ připustil kynšperský starosta René Bolvary. „Roční výnos činí asi 80 tisíc korun. To nám ale nestojí za zlou krev, kterou to v daném místě dělá.“

Nákres parkovacích míst dvorního traktu Školní ulice
Záměr Města Cheb pronajmout nemovitý majetek
Město Cheb
odbor majetkoprávní Městského úřadu Cheb

náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 14, 350 02 Cheb

tel. 354 440 187-9

Č. j. MaP/41829/2009-HB

V Chebu dne 29.06.2009
Z Á M Ě R

Města Cheb pronajmout nemovitý majetek

zveřejněn podle § 39 odst. 1) zák. č. 128/2000 Sb., o obcích(obecní zřízení)

Město Cheb zveřejňuje ve smyslu ustanovení § 39 odst. 1) zákona číslo 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů po projednání ve vedení odboru majetkoprávního Městského úřadu Cheb č. V MaP/41222/2009 záměr, na pronájem nemovitého majetku - pozemků ve vlastnictví města

…………………..

7) pozemky o výměře 12 m2 označené jako BOX č. 1 až 13, pozemek o výměře 11,25 m2 označený jako BOX č. 15 a pozemek o výměře 13,50 m2 označený jako BOX č. 14 situované na části pozemkové parcely č. 2721/2 – ostatní plocha o celkové výměře 2 489 m2

Protest proti parkovišti ve dvorním tratku ve Školní ulici
Petice Kasární náměstí

Autor: Václava Simeonová

Jak se díváte na placené parkování v Chebu

Souhlasím, je to správné

4 %

Je to správné, ale platit se mi nechce

0 %

Občané města by platit neměli

4 %

Je to celé hloupost

93 %

Hlasovalo: 28

Anketa byla ukončena

1.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Ilustrační foto

Pes vběhl motorkáři pod kolo

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Vykrádal auta, teď spadla klec

Cheb - Zloděje, který vykrádal zaparkovaná auta, dopadli chebští policisté. Jednatřicetiletý muž se nejméně ve třech případech v červenci a srpnu násilím vloupal do vozidel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení