VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Ples Chráněných dílen Joker o.s. se povedl

Cheb - Bavili se zaměstnanci, klienti i všichni ostatní návštěvníci

29.3.2009
SDÍLEJ:

Ples chráněných dílen Joker v chebské KamenceFoto: Foto: archív Joker

První jarní den, 21.3., oslavili zaměstnanci a klienti Chráněných dílen Joker o.s. plesem. Ples byl na počest 5. výročí založení a zahájení aktivní účasti v Individuálním projektu Karlovarského kraje.

Ples byl určen především pro zaměstnance dílen (rukodělné a šicí dílny, bistra Joker) a pro uživatele sociální služby Sociálně terapeutické dílny. Přijeli návštěvníci z Domova pro osoby se zdravotním postižením Luby, návštěvníci z Domova pro osoby se zdravotním postižením Pramen Mnichov a z Domova pro seniory Hranice.
Svou účastí podpořili dobrou myšlenku i pan starosta Jan Svoboda, místostarosta Miroslav Plevný a zástupci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví s vedoucí paní Annou Doubkovou.

Velký sál Produkčního centra Kamenná Cheb doslova praskal ve švech. Přestože to byl první ples Chráněných dílen Joker o.s., bylo návštěvníků opravdu hodně. A všichni se dobře bavili.
Tančilo se od prvních minut, kdy začala hrát hudba. K vynikající atmosféře přispěli uživatelé služby Sociálně terapeutické dílny, ne příliš často se účastní plesu např. lidé s mentálním postižením, ale jak se umí spontánně bavit! Pro vozíčkáře a pohybově limitované návštěvníky byli k dispozici vyškolení asistenti. Upravené nájezdy u vchodu a do kavárny (ta sloužila jako šatna pro účinkující) pomohly k lepšímu pohybu po všech prostorách Produkčního centra.

O přestávkách bylo celkem 9 předtančení.
Na hudbu Petra Hapky předvedli krásné předtančení „Čekání na déšť“ členové dramatického souboru Mníšek z Pramene Mnichov. Návštěvníky plesu pobavily „Vesnický mažoretky“ z Nového Kostela. Soubor tanečnic a tanečníka ve věku od 15 do 70 let. Jejich Labutí jezero nebo kankán prostě neměly chybu. Před půlnocí vystoupil jako překvapení pěvecký sbor Špalíček pod vedením Evy Kůrkové. To bylo nádherné pohlazení po duši.
K tanci hrála Koala a slovem vtipně, ale s vkusem provázel Jindřich Skopec.

„Bylo to vážně pěkné překvapené, to jsme tedy nečekali. Tak bohatý program, tak výborná atmosféra, to občerstvení…,“ říká zaměstnankyně Chráněných dílen Joker o.s. paní Ivana Bartová. „Šli jsme se podívat na ples, abychom podpořili činnost chráněných dílen, snaží se pomáhat těm, kteří to potřebují. Mysleli jsme, že se zdržíme jednu dvě hodinky a půjdeme. Ale byla tu tak skvělá nálada, že jsme se zdrželi a vůbec se nám nechtělo domů,“ vypráví vedoucí pracovnice Odboru sociálních věcí a zdravotnictví paní Ladislava Cetkovská.
Hned v pondělí po plese měla uživatelka Sociálně terapeutické dílny dotaz: „Kdy bude další ples? Moc se mi líbil.“
„Ples se vážně povedl,“ říká paní Ivana Šmerdová, jedna z organizátorek, „ten pozitivní ohlas mě naplnil zase energií do další práce.“
„Zprvu jsme se báli, aby velký sál nezel prázdnotou, a nakonec jsme měli problém, abychom se tam všichni vešli,“ komentuje paní Jaroslava Buchnerová.
Paní Petra Lhotáková k plesu řekla: „Připravovat ples jsme začali už v loňském roce na podzim, práce bylo dost, ale stálo to za to. Pokud bychom dostali finanční podporu z města i příští rok, určitě bychom rádi vytvořili z plesu tradici.“

Ples byl finančně podpořen městem Cheb. Dále se finančně podílel partner KIWANIS Klub F. B. Cheb a akce byla spolufinancována z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Mediálním partnerem plesu byla TV Západ.

Petra Lhotáková

29.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Volby 2017. Zn.: Člověče, nezlob se

Hledaný muž: FERKO RADEK

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Aš – O dotaci na rekonstrukci objektu bývalého Ašského kulturního střediska v Karlově ulici a jeho přeměnu na komunitní centrum chce požádat město Aš.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení