VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Proč najímat firmu na získání dotace?

Cheb - Reakce chebského místostarosty Michala Pospíšila na článek v Chebském deníku

11.1.2008
SDÍLEJ:

NA DLOUHO ODKLÁDANOU REKONSTRUKCI pěší zóny na třídě Svobody v Chebu chce chebská radnice získat dotaci prostřednictvím externí firmy. Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

Překvapeně reagují někteří občané na zveřejněnou informaci o tom, že chceme získat dotaci na dlouho odkládanou rekonstrukci pěší zóny prostřednictvím externí firmy - vítěze naší zakázky. „Proč?!“ ptají se. „Vždyť na radnici již rok funguje nový odbor – pro dotační politiku a rozvoj…“

Ano, je pravda, že na získání tak extrémní sumy (akce by měla přijít na asi 100 milionů Kč, z evropských prostředků bychom na ni rádi získali 80 milionů) chceme profesionální firmu.
Ano, je také pravda, že tu máme nový odbor, který však vznikal mj. i s tím, že bude využívat služby lobistů.
A proč nechceme nic nechat náhodě? Protože u tak velkých akcí to i jiná města dělají stejně. Najmou si firmu, která ´se vyzná´ a také, co je důležité, bude honorovaná pouze za předpokladu, že onu kýženou částku pro nás vybojuje. Odměna za objednané služby je součástí tak zvaných ´uznatelných nákladů´, což znamená, že bude hrazena z žádané dotace. Pokud však nezíská nic, nedostane ani korunu.
Odbor pro dotační politiku a rozvoj není jen o dotacích jako takových, ale i o průmyslové zóně, městském architektovi, rozvojových aktivitách města Chebu.

Ještě nyní dobíhá řada akcí z minulosti, odbor dolaďuje i některé starší resty, musí vyhodnocovat projekty krajinné výstavy, připravovat projekty vyplývající ze strategického plánu atd. Proto jsme zvolili postup najít zkušenou společnost, která se bude, v součinnosti s naším dotačním odborem, maximálně věnovat této klíčové akci. Navíc si uvědomujeme, že je nezbytné zajistit na patřičných místech i lobbing, což od vítězné společnosti částečně očekáváme.

Taková je dnes realita. A navíc ani tím, že společnost peníze pro svého klienta získá, nic nekončí. Projekty podporované z EU jsou předmětem možné kontroly po dobu pěti let, kdy se musí mimo jiné zpracovávat pravidelné monitorovací zprávy.

A čeho ještě chceme v rámci zakázky dosáhnout? Dalšího proškolení našich pracovníků zmíněného odboru. To, že nám někdo předá své zkušenosti, rozhodně není jen tak samosebou. Proto já osobně nechápu kritiku v médiích od některých našich komunálních politiků k postupu, který se snaží o maximální přínos dotačních peněz do našeho regionu. Snahou nás na radnici je získat více prostředků pro Cheb, než tomu bylo v nedávné minulosti. Možná, že právě proto i ta jejich reakce.

 

Článek, na který místostarosta reagoval, najdete zde:

 

11.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení