VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Značka musí být čitelná

CHEBSKO - Řidiči by se měli seznámit s novelou silničního zákona

27.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto:

V souvislosti s platností nových pravidel silničního zákona upozorňují policisté i řidiče na Chebsku na novinky v používání a umístění registračních značek na vozidlech.

Aktuality v zákoně:
Na komunikaci se nesmí provozovat vozidlo, které není zaregistrováno v registru silničních vozidel v České republice nebo v registru silničních vozidel jiného státu a není opatřeno registrační značkou, pokud registraci podléhá.
Vlastník a provozovatel vozidla musí udržovat tabulku registrační značky v řádném stavu tak, aby byla na vozidle v provozu zachována její čitelnost.
Tabulku registrační značky není povoleno deformovat jinak, než podle místa, na kterém je umístěna a úpravou nesmí být změněna její čitelnost (za nesnížené viditelnosti minimálně 40 metrů)
Vlastník a provozovatel vozidla je povinen chránit tabulku registrační značky proti zneužití. Dbá na to, aby nebyla umístěna na vozidlo, na které nebyla přidělena.
Tabulka registrační značky musí být umístěna svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce
Tabulka registrační značky musí být umístěna kolmo nebo skloněná ne více než 30 stupňů vpřed a ne více než 15 stupňů vzad od roviny kolmé k podélné ose vozidla.

„Tento pouze malý výčet povinností řidiče vozidla signalizuje, že provedená změna v zákoně má přinést snížení počtu řidičů, kteří na svých zejména tuningových vozidlech a motocyklech provádějí neoprávněné úpravy v umístění a tvaru registračních značek v rozporu se zákonem. Za tato porušení budou nyní ukládány citelné sankce včetně zákazu činnosti,“ upozorňuje policejní mluvčí Jana Václavová.
Zároveň policisté motoristům doporučují, aby se s novelou zákona seznámili.

27.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení