VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podmínky přijímaček ještě všechny školy nezveřejnily

Chebsko - Letošní deváťáci si už musí přihlášky poslat sami, základní školy to za ně neudělají

15.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Žáci posledních ročníků základních škol na Chebsku mají letos daleko více možností k podání přihlášek na střední školy než tomu bylo v minulých letech.

„Přihlášky si ale musíme podat sami, už je za nás nebude posílat základní škola,“ uvedl Martin Škapík, otec deváťáka. „Je to letos novinka, stejně jako to, že si můžeme poslat přihlášky na tři školy a pokud syna přijmou na všechny, vybere si jednu z nich. Já tam pak musím zajet, nechat si potvrdit přijetí a to odevzdat základní škole,“ řekl. Stejná pravidla pro podání přihlášek platí i pro žáky pátých nebo sedmých ročníků základních škol, kteří chtějí jít na víceletá gymnázia.

Ředitelé středních škol si budou sami stanovovat, který den udělají přijímací zkoušky. Termíny přijímacích zkoušek, pokud se rozhodnou je uskutečnit, musí ředitelé středních škol zveřejnit spolu s kritérii přijímacího řízení a předpokládaném počtu přijímaných žáků do 31. ledna, přihlášky musí žáci poslat do 15. března.

Na některých školách se například přijímací zkoušky konat nebudou, jinde jen test ze znalostí.

„Rozhodujícím kritériem pro přijetí bude průměrný prospěch ze základní školy, to znamená za druhé pololetí osmé třídy a první pololetí deváté třídy,“ dočtou se rodiče na internetových stránkách Střední zdravotnické školy v Chebu.

Na stránkách Integrované střední školy Cheb se dosud informace o přijímacím řízení neobjevily, chebské Gymnázium už informace zveřejnilo. „Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2009/2010 budou zveřejněna 31. 1. 2009,“ uvádí se pro změnu na stránkách Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně. Na webu www.stredniskoly.cz si mohou zájemci najít internetové stránky všech středních škol, a to nejen v okrese Cheb.

Středoškolští ředitelé si ovšem stěžují, že současný stav také není ideální. Pokud je totiž dítě přijato na všechny školy, kam si podá přihlášku, musí ředitelé čekat, kterou z nich si vybere. Do té doby, než se rodič dostaví potvrdit doklad o přijetí žáka ke studiu, neví vlastně ředitelé, kolik žáků jim nastoupí do prvních ročníků.

Autor: Nataša Šmatová

15.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Svatý Vavřinec a svatý Florián (na snímku) už visí ve věži se zvonem Jan Vilém.

Vydejte se do věže za novými zvony

Ilustrační foto.

Kniha „Stíny nad Krušnými horami“ doputovala na Boží Dar

VIDEO: Policie zasahuje. Drogy, kam se podíváš

Karlovy Vary – Osm případů týkající se drogové kriminality během minulého týdne řešili a stále řeší policisté z Karlovarského kraje.

Psí útulek dostal konečně potřebné zázemí

Sokolov – Veterinární ošetřovna, místnost pro psy po operaci, ale i zázemí pro zaměstnance a návštěvníky v podobě přijímací místnosti.

Z Varů do Mariánek se až do listopadu vlakem nesvezete

Karlovy Vary – Nepřetržitá traťová výluka mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi je prodloužena až do 10. listopadu.

OBRAZEM: Hrad byl plný vína a chutných dobrot

Seeberg – V pořadí již 3. ročník Festivalu vína se o víkendu uskutečnil na hradě Seeberg u Františkových Lázní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení