VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podmínky přijímaček ještě všechny školy nezveřejnily

Chebsko - Letošní deváťáci si už musí přihlášky poslat sami, základní školy to za ně neudělají

15.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Žáci posledních ročníků základních škol na Chebsku mají letos daleko více možností k podání přihlášek na střední školy než tomu bylo v minulých letech.

„Přihlášky si ale musíme podat sami, už je za nás nebude posílat základní škola,“ uvedl Martin Škapík, otec deváťáka. „Je to letos novinka, stejně jako to, že si můžeme poslat přihlášky na tři školy a pokud syna přijmou na všechny, vybere si jednu z nich. Já tam pak musím zajet, nechat si potvrdit přijetí a to odevzdat základní škole,“ řekl. Stejná pravidla pro podání přihlášek platí i pro žáky pátých nebo sedmých ročníků základních škol, kteří chtějí jít na víceletá gymnázia.

Ředitelé středních škol si budou sami stanovovat, který den udělají přijímací zkoušky. Termíny přijímacích zkoušek, pokud se rozhodnou je uskutečnit, musí ředitelé středních škol zveřejnit spolu s kritérii přijímacího řízení a předpokládaném počtu přijímaných žáků do 31. ledna, přihlášky musí žáci poslat do 15. března.

Na některých školách se například přijímací zkoušky konat nebudou, jinde jen test ze znalostí.

„Rozhodujícím kritériem pro přijetí bude průměrný prospěch ze základní školy, to znamená za druhé pololetí osmé třídy a první pololetí deváté třídy,“ dočtou se rodiče na internetových stránkách Střední zdravotnické školy v Chebu.

Na stránkách Integrované střední školy Cheb se dosud informace o přijímacím řízení neobjevily, chebské Gymnázium už informace zveřejnilo. „Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2009/2010 budou zveřejněna 31. 1. 2009,“ uvádí se pro změnu na stránkách Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně. Na webu www.stredniskoly.cz si mohou zájemci najít internetové stránky všech středních škol, a to nejen v okrese Cheb.

Středoškolští ředitelé si ovšem stěžují, že současný stav také není ideální. Pokud je totiž dítě přijato na všechny školy, kam si podá přihlášku, musí ředitelé čekat, kterou z nich si vybere. Do té doby, než se rodič dostaví potvrdit doklad o přijetí žáka ke studiu, neví vlastně ředitelé, kolik žáků jim nastoupí do prvních ročníků.

Autor: Nataša Šmatová

15.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DO HOUSLAŘSKÉ ŠKOLY při Integrované střední škole v Chebu zavítal přední český virtuos Jaroslav Svěcený. Konal se zde 10. ročník mezinárodních tónových přehrávek.
14

FOTO: Kvalitu houslí odhalí tónové přehrávky

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Mumifikované ostatky budou zkoumat lékaři v nemocnici

Chodov – Mumifikované ostatky z plankenheimské rodinné hrobky v kostele svatého Vavřince v Chodově budou zkoumat lékaři z krajské nemocnice. Stane se tak na žádost samotného města, které chce za pomoci vyšetření na počítačovém tomografu ostatky identifikovat.

Děti si užily sportovní den s Ajaxem

Karlovy Vary - Sportovní akcí se Zápisníkem psa Ajaxe vyvrcholil preventivní projekt určený pro žáky základních škol. Jedenácté setkání s policisty se uskutečnilo na sportovním hřišti Základní školy Krušnohorská v Karlových Varech a zúčastnilo se ho 452 dětí ze 14 základních a praktických škol.

Festival opustí Karlovy Vary, filmový hit bude k vidění i v jiných městech

Karlovy Vary – Přiblížit 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu co nejvíce lidem z regionu, kteří se do Karlových Varů nevypraví, a umožnit jim vidět i některý z filmových hitů, je letošním záměrem Karlovarského kraje.

Franc přišel o vítězství kvůli řetězu

Mariánské Lázně – Čtyři rozjížďky jasně dominoval, a když se stavěl na start té páté, tak diváci na plochodrážním stadionu v Mariánských Lázních očekávali, že začnou slavit vítězství. Nestalo se. Josefa France zradil řetěz, přesněji prasklá spona.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies