VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podmínky přijímaček ještě všechny školy nezveřejnily

Chebsko - Letošní deváťáci si už musí přihlášky poslat sami, základní školy to za ně neudělají

15.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Žáci posledních ročníků základních škol na Chebsku mají letos daleko více možností k podání přihlášek na střední školy než tomu bylo v minulých letech.

„Přihlášky si ale musíme podat sami, už je za nás nebude posílat základní škola,“ uvedl Martin Škapík, otec deváťáka. „Je to letos novinka, stejně jako to, že si můžeme poslat přihlášky na tři školy a pokud syna přijmou na všechny, vybere si jednu z nich. Já tam pak musím zajet, nechat si potvrdit přijetí a to odevzdat základní škole,“ řekl. Stejná pravidla pro podání přihlášek platí i pro žáky pátých nebo sedmých ročníků základních škol, kteří chtějí jít na víceletá gymnázia.

Ředitelé středních škol si budou sami stanovovat, který den udělají přijímací zkoušky. Termíny přijímacích zkoušek, pokud se rozhodnou je uskutečnit, musí ředitelé středních škol zveřejnit spolu s kritérii přijímacího řízení a předpokládaném počtu přijímaných žáků do 31. ledna, přihlášky musí žáci poslat do 15. března.

Na některých školách se například přijímací zkoušky konat nebudou, jinde jen test ze znalostí.

„Rozhodujícím kritériem pro přijetí bude průměrný prospěch ze základní školy, to znamená za druhé pololetí osmé třídy a první pololetí deváté třídy,“ dočtou se rodiče na internetových stránkách Střední zdravotnické školy v Chebu.

Na stránkách Integrované střední školy Cheb se dosud informace o přijímacím řízení neobjevily, chebské Gymnázium už informace zveřejnilo. „Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2009/2010 budou zveřejněna 31. 1. 2009,“ uvádí se pro změnu na stránkách Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně. Na webu www.stredniskoly.cz si mohou zájemci najít internetové stránky všech středních škol, a to nejen v okrese Cheb.

Středoškolští ředitelé si ovšem stěžují, že současný stav také není ideální. Pokud je totiž dítě přijato na všechny školy, kam si podá přihlášku, musí ředitelé čekat, kterou z nich si vybere. Do té doby, než se rodič dostaví potvrdit doklad o přijetí žáka ke studiu, neví vlastně ředitelé, kolik žáků jim nastoupí do prvních ročníků.

Autor: Nataša Šmatová

15.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení