VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová poradna v Chebu pomůže bezplatně

Cheb - rozhovor s poradkyní Radkou Müllerovou

20.6.2009
SDÍLEJ:

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE Radka Müllerová už se těší na červencový nápor klientů. Foto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Všechny potřebné z Chebska určitě potěší nová bezplatná sociální služba, která začne pomáhat do dvou týdnů v Chebu. Hovořili jsme o ní s její pracovnicí – poradkyní Radkou Müllerovou.

Upřesníte, od kdy přesně má bezplatná poradna pro uživatele sociálních služeb v Chebu fungovat? Má širší zastoupení?
Bezplatná poradna pro uživatele sociálních služeb bude nově otevřena v Chebu od 1. července. Obdobná střediska jsou zřízena nebo se zřizují v každém větším městě v celé České republice.

Proč se přistoupilo k zavedení těchto poraden a kdo je provozuje?
Nový zákon o sociálních službách změnil postavení uživatelů sociálních služeb. Nově každý sám zodpovídá za výběr sociální služby, kterou potřebuje. Sociální službu, její rozsah, úhradu za služby, čas poskytování – to vše a mnoho dalšího – si musí uživatel sám sjednat ve smlouvě o poskytování sociální služby uzavřené s poskytovatelem sociální služby.
Provozovatelem a garantem služby poradenství uživatelům sociálních služeb je Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky, zastřešující organizace hnutí občanů se zdravotním postižením. Systém poradenství je podporován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Můžete konkretizovat, komu jste schopni pomoci?
Poradna je určena občanům se zdravotním postižením, seniorům, rodičům dětí se zdravotním postižením, opatrovníkům osob zbavených způsobilosti k právním úkonům a dalším skupinám uživatelů sociálních služeb.
Jsme připraveni pomoci všem, kteří hledají pro sebe nebo své blízké vhodnou sociální službu v regionu a poradit s textem smlouvy o poskytování sociální služby. Poradce upozorní klienty poradny na úskalí vyplývající z uzavírané smlouvy o poskytování služby, doporučí vhodný postup při sledování plnění podmínek smlouvy. Dále poradíme, jak řešit případné neshody a konflikty vzniklé mezi uživatelem a poskytovatelem sociální služby.
Rady a pomoci se občanům také dostane s vyřízením příspěvku na péči, s pořízením vhodné kompenzační pomůcky, se získáním průkazu mimořádných výhod (TP, ZTP, ZTP/P). Klienti se mohou na nás obrátit s pracovněprávní problematikou, s problémy v oblasti občanského nebo rodinného práva, s nejasnostmi v oblasti dávek a příspěvků, sociálního a zdravotního pojištění, důchodů a nemocenského pojištění.
Poskytneme pomoc i v oblasti způsobilosti občanů k právním úkonům, občanskoprávních sporech a vzdělávání.

Kolik speciálně vyškolených poradců zde bude pracovat?
V Chebu se zájemci při návštěvě poradny setkají se mnou. Další poradkyně v okolí budou působit v Mariánských Lázních a v Sokolově. Každý poradce však je při své činnosti podporován odborníky v Praze v sídle Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky.

Popište, kdy, kde a jakým způsobem vás kontaktovat, aby pomoc byla co nejefektivnější?
Zájemci mohou poradnu navštívit osobně přímo v poradně v Chebu, v Kamenné ulici 40, přízemí, číslo dveří 6, každé pondělí a středu od 14 do 17 hodin. Dále je možné kontaktovat poradnu telefonicky na čísle 732 546 915 nebo e-mailem: cheb@poradnaprouzivatele.cz. Po dohodě může poradce klienta navštívit doma nebo na jiném smluveném místě v době mimo úřední hodiny.

Autor: Vladimír Kučera

20.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný muž: FERKO RADEK

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Ilustrační foto

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pocta Skalníkovi, dendrologická stezka

Mariánské Lázně - Za krásu svých tolik obdivovaných parků vděčí Mariánské Lázně Václavu Skalníkovi. Od jeho příchodu do lázeňského městečka letos uplynula dvě století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení