VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak vyhlášený tvrďák poněkud změknul

CHEBSKO - Ve volbách do Senátu uspěl Miroslav Nenutil (ČSSD) ze Stříbra a nezávislý kandidát Ivo Mlátilík zFrantiškovýchLáz­ní. Vzhledem k vysokému počtu diskusních příspěvků, jejichž obsah se pohyboval na hraně zákona, je DISKUSE UZAVŘENA

19.10.2008
SDÍLEJ:

NEZÁVISLÝ KANDIDÁT DO SENÁTU IVO MLÁTILÍK (na snímku vlevo) slavil dosavadní volební úspěch spolu s přáteli ve františkolázeňské kavárně na Národní třídě. Foto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Výsledky voleb do Senátu parlamentu ČR v našem obvodu ukázaly náladu v celé republice. Občané potvrdili, že chtějí určitou změnu. Moc nepodpořili kandidáta ODS. Naopak uspěl Miroslav Nenutil (ČSSD) ze Stříbra, který získal 26,6% hlasů, a nezávislý kandidát Ivo Mlátilík z Františkových Lázní. Ten oslovil 22, 03% voličů. Nenutil a Mlátilík také postoupili do druhého kola voleb.

„Když jsem viděl tu podporu lidí, kteří mi dali hlas, tak mne to dojalo,“ uvedl Ivo Mlátilík těsně po vyhlášení výsledků senátních voleb. „I když jsem tak trochu tvrdšího ražení, tato skutečnost mne opravdu dostala.,“ neskrýval. Svěřil se také, že právě podpora voličů mu nyní vlévá síly do další práce. „Na rozdíl od ostatních si také nemyslím, že teď v následujících několika dnech musím začít někomu něco dokazovat. Za mnou jsou výsledky vidět. Co je nesmírně důležité, je realita, že jsem jediný nezávislý kandidát ve druhém kole z celé ČR. To je úžasná síla a vlastně medaile mým voličům. Pochopili, že mi jde vážně o lidi. Bohužel jsem zatím neměl větší pole působnosti než u nás ve Františkových Lázních. Dva sociálně demokratické senátory jsme už v posledním období v našem regionu měli a jejich činnost není příliš vidět. Lidi je většinou ani neznají. Myslím, si, že by bylo skvělé, kdyby poprvé v historii v Senátu hájil zájmy občanů z Chebu, Františkových Lázní a okolí jejich zástupce. Ještě jednou se musím opakovat, dojali mne voliči z Františkových Lázní, Aše, Hranic. Ti mi dali sílu a elán a já jim ještě ukážu, že se za ně dokážu bít.“

Miroslav Nenutil neskrýval radost z postupu do druhého kola. „Zároveň děkuji všem lidem za podporu a prosím je o podporu ve druhém kole,“ řekl nám Nenutil bezprostředně po zveřejnění výsledků. „Teď budu přemýšlet, jak prožiji tento týden, abych získal důvěru voličů. Věřím, že se mi podaří oslovit všechny slušné lidi bez ohledu na politické smýšlení, protože nechci zastupovat politickou stranu, ale tento region a lidi, kteří v něm žijí,“ dodal.

„Myslím si, že výsledek je důsledkem silné volební kampaně pana Mlátilíka,“ řekl chebský starosta a kandidát do senátu Jan Svoboda (ODS). „Právě jeho kampaň mě odsunula na druhou kolej.“ Výsledek ho ale prý nepřekvapil. „V poslední době u nás panuje averze vůči ‚modrým‘,“ vysvětloval. „Teď nás čeká zajímavý boj Tachov versus Cheb. Myslím, že pan Mlátilík má navrch kvůli tomu, že je nezávislý.“ Mnozí stoupenci Občanské demokratické strany tvrdí, že za úspěchem františkolázeňského starosty stojí silná kritika Jana Svobody v Měsíčníku Zrcadlo. Deník tedy zajímalo, zda Jan Svoboda lituje. že proti tomu nijak nezakročil. „Možná trochu lituji,“ uvedl. „Asi to byla chyba, ale prostě se to neslučuje s mojí povahou. Ale to neznamená, že proto pana Mlátilíka odsuzuji. Je to způsob boje. Na morální vítězství se v politice nehraje.“ A dodal, že i kdyby mohl vrátit čas, nechoval by se před volbami jinak. „Chápu, že je snazší kritizovat.“

Posledním, třetím, kandidátem do Senátu z Chebska byl Petr Němec. „Upřímně řečeno jsem takový výsledek očekával. Celé odpoledne jsem sledoval vývoj. Radost mám především z toho, že máme čím dál víc preferenčních hlasů.“ Strana zelených a jeho členové neměli možnost uspořádat tak velkou kampaň, jako větší strany. „Snažili jsme se ale dělat vše na maximum,“ vysvětlil Petr Němec. „Jsme malý politický subjekt a měli jsme k tomu odpovídající finanční prostředky. I přes to jsem přesvědčený, že jsme se opravdu snažili poctivým přístupem přiblížit voličům.“ Jak tedy hodnotí umístění v senátních volbách? „Nemůžu říct, že bych byl spokojený. Rozhodně mě to ale neodradí od toho, aby se dál lidem věnovat. Strana zelených má v Chebu množství aktivit, kterým se budeme i nadále věnovat. Myslím si, že máme stále co říct,“ dodal.

(Vladimír Kučera, Václava Simeonová)

Autor: Vladimír Kučera

19.10.2008
SDÍLEJ:
Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení