Nápor na nervy a ušní bubínky zažívají v současné době obyvatelé chebského domova pro seniory na sídlišti Spáleniště. Za plného provozu se zařízení přestavuje na penzion pro seniory podle rok platného zákona o sociálních službách.

„Řežou tam betony, výtahové šachty, příčky,“ postěžoval si jménem své matky, obyvatelky penzionu, pan Miroslav, který si nepřál být jmenován celým jménem. „To je hrozný kravál, tam se nedá být. Nechápu, proč obyvatelům nenabídli náhradní ubytování. Víte, co jim dali? Špunty do uší,“ rozčiloval se.

„To nejhorší už je za námi,“ podotkla k tomu ředitelka zařízení Hana Marešová. „Úpravy postupovaly po patrech a bourání a řezání už skončilo. Obyvatelům jednotlivých pater jsme po dobu prací nabídli ubytování v jiných poschodích a v dalším křídle penzionu, kam hluk tolik nedoléhal. Je pravda, že jsme jim nakoupili ochranu uší, ale jednalo se o tu nejkvalitnější, která byla na trhu k dostání. Jedna nás stála 54 korun, a to, když přepočítáme na celkový počet sedmaosmdesáti obyvatel, je docela drahá záležitost pro náš rozpočet,“ řekla.

„Penzion předělat musíme, potřebujeme splnit akreditaci a do tří let od začátku platnosti nového zákona o sociálních službách je třeba, abychom měli interiéry připravené pro imobilní klienty. Přestavba je součástí rozvojového plánu Karlovarského kraje a koná se za jeho finančního přispění. Není to tak dlouho, co se k této problematice vyjadřovala i krajská radní Elen Volavková,“ poznamenala ředitelka. „Je to nepříjemné i pro personál, ale jinam jsme obyvatele přestěhovat nemohli, navíc bychom museli přemístit celý penzion a skutečně není kam je odstěhovat.“