VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba dalšího úseku silnice R6 ztíží jízdu řidičům z Chebu

Chebsko - Motoristé už pomalu ztrácejí trpělivost. Z Chebu do Karlových Varů budou muset jet přes Sokolov

28.4.2009
SDÍLEJ:

STAVBA R6. Ačkoliv dělníci na stavbě rychlostní silnice, která má spojit Cheb a Karlovy Vary, dělají co mohou, motoristé pomalu ztrácejí trpělivost. Foto: DENÍK/ Václava Simeonová

Řidiči, kteří pojedou z Chebu do Karlových Varů, se budou muset obrnit trpělivostí. V tomto směru na ně totiž čeká výrazné dopravní omezení. Důvodem je výstavba dalšího úseku R6. Cestu do Karlových Varů budou muset vzít šoféři z Chebu přes Sokolov.

Směrem od Chebu doprava zahne u Černého Mlýna do Citic, tudy dál na jižní lom a do Sokolova. Od světelné křižovatky v ulici Kraslické pak motoristé pojedou na severní obchvat. Na hlavní trasu se opět napojí u Louček.

Tato zpráva nepotěšila obyvatele Sokolova a ostatních obcí, ale ani šoféry.
„Moje práce vyžaduje, abych jezdil po celém kraji,“ popisoval dealer nápojů Josef Svoboda z Chebu. „Trasa Cheb – Karlovy Vary už je nějaký ten pátek ale za trest. Už toho mám plné zuby,“ zlobil se. A nebyl sám.
„Je to hrůza,“ kroutil hlavou Martin Slováček z Chebu. „Tu 'rychlostku' stavějí tak dlouho, že jí dodělají, a budou jí moct začít od začátku zase opravovat.“

Šoféři se ale zlobili také kvůli prachu.
„Když je teplo, otevřu okno a mám všechen prach v autě. A když prší tak mám auto obalené bahnem,“ řekl Antonín Vacek z Chebu. „Chvíli se to dá snést. Ale když jezdíte trasu z Chebu do Varů pravidelně, už vám to začne lézt na nervy.“ Fakt, že se z dvouproudové silnice stane do dvou let čtyřproudová, je pro mnohé už chabá útěcha.

„Budoucí rychlostní silnice R6 je zásadní dopravní tepnou od Chebu přes Karlovy Vary směrem na Prahu a já věřím, že se ji i přes problémy s nedostatkem financí podaří úspěšně dokončit,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Celá trasa budoucí rychlostní silnice R6 je součástí silnic evropské sítě E48, která zajišťuje spojení Praha –Karlovy Vary– Cheb–státní hranice s Německem.

„Jelikož se tento úsek bude dělat za provozu, tak jistě nastane řada problémů, které budeme muset řešit. Já věřím, že uděláme všechno pro to, abychom konečný termín, který jsme stanovili – září roku 2011, splnili v kvalitě, jaká se od nás očekává,“ prohlásil na čtvrtečním zahájení stavby ředitel odštěpného závodu Strabag Vladimír Boršek.

Původně se uvažovalo, že by se most u Transmotelu rekonstruoval za plného provozu. „Díky projektantovi i policii se ale podařilo přesvědčit okolní obce, jako je Sokolov či Březová, že přes most nakonec povede jednosměrný provoz. K tomu bych rád řekl, že se zde bude pracovat ve čtyřicetimetrové výšce, takže to určitě bude dost složité, a kdybychom vše dělali za plného provozu, tak bychom se nevyhnuli kritickým okamžikům,“ zdůraznil Radomil Havrda z karlovarské správy Ředitelství silnic a dálnic.
Při výstavbě všech úseků R6 jsou dodržovány požadavky na ochranu životního prostředí, proto i na trase Nové Sedlo – Sokolov bude biokoridor s lesní cestou.

Autor: Václava Simeonová

Místo události:
28.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na západě Čech padaly teplotní rekordy

Ilustrační foto.

Napadl muže a vzal mu mobil

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Klášter se inspiroval Chebskými dvorky, vydá se Okolo konventu

Klášter Teplá - Chebskými dvorky se nechal inspirovat klášter Teplá. Ten se rozhodl uspořádat festival umění a řemesel Okolo konventu.

Koncerty a filmy. Malá scéna na náměstí o prázdninách ožije

Loket – Už třetím rokem bude loketské náměstí oživovat během prázdnin program na Malé scéně. Od začátku července do konce srpna každý víkend a svátek se představí kapely různých žánrů. A pro letošek je připravena i novinka, promítání filmů.

Jitka dává starému porcelánu novou podobu

Karlovy Vary - Projekt Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni Jitky Tomanové z Karlových Varů zaujal nejvíce odbornou porotu krajského kola projektu T Mobile Rozjezdy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies