VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tradiční vánoční jarmark potěšil všechny přítomné

Cheb - Nejen rodiče školáků z 2. Základní školy v Chebu obdivovali rukodělné výrobky svých ratolestí. Výdělek z jarmarku poputuje například na zakoupení pomůcek

15.12.2007
SDÍLEJ:

ŠKOLÁCI SAMI VEDLI DÍLNY. Žáci 2. Základní školy se na vánočním jarmarku spolu s 'dospěláky' učili, jak mají mají třeba uplést vánočku. Foto: Foto: Rudolf Kočí

Již tradiční vánoční jarmark uspořádali žáci a učitelé 2. základní školy v chebské Májové ulici.
Tato 'předsváteční' akce ani nemohla začít jinak, než rozzářením krásného vánočního stromku, který se nachází ve vestibulu školy, a pěveckým vystoupením sboru.

Po kulturním začátku se již návštěvníci mohli přesunout do přízemí budovy školy, kde se jarmark konal. Rodiče, příbuzní dětí i ostatní si na něm mohli zakoupit výrobky dětí.

„Vyráběli jsme hlavně při hodinách výtvarné výchovy, bavilo mě to,“ vysvětlila Veronika Dudová z šesté třídy.
V roli prodejců byly samotné děti. Ty na svých třídních stáncích nabízely nerůznější přáníčka, papírové, keramické nebo skleněné andělíčky, rozmanité zápichy do květináčů, lucerničky a desítky dalších druhů dárků a dárečků. Výrobky se dětem povedly. Každý návštěvník si v rukou něco odnesl.
„Vánoční jarmark má u nás ve škole už svou tradici. Vydělané peníze použijí děti na nákup pomůcek a potřeb pro volnočasové a školní aktivity a nově také na krmení pro psí útulek,“ řekl ředitel školy Bohumil Jecha. „Zvláště mě těší, když od rodičů slyším, že je tu příjemná atmosféra a že se tu cítí prostě fajn,“ dodal ředitel.

Celé odpoledne doplnily rukodělné činnosti, které vedli samozřejmě také samotní šikovní žáci. Tady se stala nejvíce obleženými místy ta, kde rodiče i děti pletli vánočky nebo se učili nejrůznějším postupům při balení dárků.
Příjemnou novinkou bylo i opékání vuřtů na ohni a další občerstvení na školním dvoře. Z připravené stovky vuřtů nezbyl ani jediný.

15.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DO HOUSLAŘSKÉ ŠKOLY při Integrované střední škole v Chebu zavítal přední český virtuos Jaroslav Svěcený. Konal se zde 10. ročník mezinárodních tónových přehrávek.
14

FOTO: Kvalitu houslí odhalí tónové přehrávky

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Mumifikované ostatky budou zkoumat lékaři v nemocnici

Chodov – Mumifikované ostatky z plankenheimské rodinné hrobky v kostele svatého Vavřince v Chodově budou zkoumat lékaři z krajské nemocnice. Stane se tak na žádost samotného města, které chce za pomoci vyšetření na počítačovém tomografu ostatky identifikovat.

Děti si užily sportovní den s Ajaxem

Karlovy Vary - Sportovní akcí se Zápisníkem psa Ajaxe vyvrcholil preventivní projekt určený pro žáky základních škol. Jedenácté setkání s policisty se uskutečnilo na sportovním hřišti Základní školy Krušnohorská v Karlových Varech a zúčastnilo se ho 452 dětí ze 14 základních a praktických škol.

Festival opustí Karlovy Vary, filmový hit bude k vidění i v jiných městech

Karlovy Vary – Přiblížit 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu co nejvíce lidem z regionu, kteří se do Karlových Varů nevypraví, a umožnit jim vidět i některý z filmových hitů, je letošním záměrem Karlovarského kraje.

Franc přišel o vítězství kvůli řetězu

Mariánské Lázně – Čtyři rozjížďky jasně dominoval, a když se stavěl na start té páté, tak diváci na plochodrážním stadionu v Mariánských Lázních očekávali, že začnou slavit vítězství. Nestalo se. Josefa France zradil řetěz, přesněji prasklá spona.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies