VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodiče doufají, že se město o postižené děti postará

CHEB - Zastupitelé Chebubudou projednávat, zda se ujmou denního stacionáře Mája

30.8.2007
SDÍLEJ:

Chebský oční stacionář, který navštěvují i tyto děti, bude možná zaštiťovat další fungování denního stacionáře pro mentálně postižené děti a děti s kombinovanými vadami Mája v Chebu.Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Ačkoliv se bude dnes na zasedání zastupitelstva města Cheb jednat o dalším osudu denního stacionáře pro postižené děti Mája v chebské Dragounské ulici, rodiče ani zaměstnanci nemají obavy o svou budoucnost.
„Jsme jediný typ tohoto zařízení v Karlovarském kraji,“ uvedla ředitelka Vladimíra Sedláková. „Maminky sem vodí děti jako do školky a samy mají možnost se realizovat.“
Ústav, ve kterém nachází útočiště dvacet dětí denně, zatím spravuje Karlovarský kraj. Ten už ale nemá zájem na provozování stacionáře i proto, že je umístěn v budově patřící městu Cheb.
„Město má vůli na převzetí Máji,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.
„Ústav ale nemůže spadnout pod radnici, zaštítil by jej stacionář pro děti s očními vadami v Chebu,“ upřesnila.
„Otázka je, zda tomu zastupitelé požehnají. Samozřejmě, město by mělo vůli převzít i zaměstnance, za předpokladu, že dotace na provoz Máji neklesnou pod stávající úroveň.“
Jak ještě řekla ředitelka stacionáře Vladimíra Sedláková, také rodiče si myslí, že se město o děti postará, už jen proto, že jsou převážně z okresu Cheb.
Pokud by z nějakého důvodu zastupitelé neschválili převod Máji na město, stala by se z ní nestátní nezisková organizace. „Na městě je záměr, že by se sloučila Mája s očním stacionářem, který by poté zároveň poskytoval sociální služby,“ uvedl ředitel stacionáře a zároveň zastupitel Chebu Robert Plachý. „Ale zatím to nechci rozebírat, kraj očekává od města stanovisko.“
Mnohem jednodušší situace nastane u dalšího krajského zařízení. Domov pro seniory je sice také v budově patřící městu, ale kraj má zájem na jeho dalším provozování, takže v souvislosti s tím budou zastupitelé projednávat pouze majetkové uspořádání.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení