VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodiče doufají, že se město o postižené děti postará

CHEB - Zastupitelé Chebubudou projednávat, zda se ujmou denního stacionáře Mája

30.8.2007
SDÍLEJ:

Chebský oční stacionář, který navštěvují i tyto děti, bude možná zaštiťovat další fungování denního stacionáře pro mentálně postižené děti a děti s kombinovanými vadami Mája v Chebu.Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Ačkoliv se bude dnes na zasedání zastupitelstva města Cheb jednat o dalším osudu denního stacionáře pro postižené děti Mája v chebské Dragounské ulici, rodiče ani zaměstnanci nemají obavy o svou budoucnost.
„Jsme jediný typ tohoto zařízení v Karlovarském kraji,“ uvedla ředitelka Vladimíra Sedláková. „Maminky sem vodí děti jako do školky a samy mají možnost se realizovat.“
Ústav, ve kterém nachází útočiště dvacet dětí denně, zatím spravuje Karlovarský kraj. Ten už ale nemá zájem na provozování stacionáře i proto, že je umístěn v budově patřící městu Cheb.
„Město má vůli na převzetí Máji,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.
„Ústav ale nemůže spadnout pod radnici, zaštítil by jej stacionář pro děti s očními vadami v Chebu,“ upřesnila.
„Otázka je, zda tomu zastupitelé požehnají. Samozřejmě, město by mělo vůli převzít i zaměstnance, za předpokladu, že dotace na provoz Máji neklesnou pod stávající úroveň.“
Jak ještě řekla ředitelka stacionáře Vladimíra Sedláková, také rodiče si myslí, že se město o děti postará, už jen proto, že jsou převážně z okresu Cheb.
Pokud by z nějakého důvodu zastupitelé neschválili převod Máji na město, stala by se z ní nestátní nezisková organizace. „Na městě je záměr, že by se sloučila Mája s očním stacionářem, který by poté zároveň poskytoval sociální služby,“ uvedl ředitel stacionáře a zároveň zastupitel Chebu Robert Plachý. „Ale zatím to nechci rozebírat, kraj očekává od města stanovisko.“
Mnohem jednodušší situace nastane u dalšího krajského zařízení. Domov pro seniory je sice také v budově patřící městu, ale kraj má zájem na jeho dalším provozování, takže v souvislosti s tím budou zastupitelé projednávat pouze majetkové uspořádání.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DO HOUSLAŘSKÉ ŠKOLY při Integrované střední škole v Chebu zavítal přední český virtuos Jaroslav Svěcený. Konal se zde 10. ročník mezinárodních tónových přehrávek.
14

FOTO: Kvalitu houslí odhalí tónové přehrávky

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Mumifikované ostatky budou zkoumat lékaři v nemocnici

Chodov – Mumifikované ostatky z plankenheimské rodinné hrobky v kostele svatého Vavřince v Chodově budou zkoumat lékaři z krajské nemocnice. Stane se tak na žádost samotného města, které chce za pomoci vyšetření na počítačovém tomografu ostatky identifikovat.

Děti si užily sportovní den s Ajaxem

Karlovy Vary - Sportovní akcí se Zápisníkem psa Ajaxe vyvrcholil preventivní projekt určený pro žáky základních škol. Jedenácté setkání s policisty se uskutečnilo na sportovním hřišti Základní školy Krušnohorská v Karlových Varech a zúčastnilo se ho 452 dětí ze 14 základních a praktických škol.

Festival opustí Karlovy Vary, filmový hit bude k vidění i v jiných městech

Karlovy Vary – Přiblížit 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu co nejvíce lidem z regionu, kteří se do Karlových Varů nevypraví, a umožnit jim vidět i některý z filmových hitů, je letošním záměrem Karlovarského kraje.

Franc přišel o vítězství kvůli řetězu

Mariánské Lázně – Čtyři rozjížďky jasně dominoval, a když se stavěl na start té páté, tak diváci na plochodrážním stadionu v Mariánských Lázních očekávali, že začnou slavit vítězství. Nestalo se. Josefa France zradil řetěz, přesněji prasklá spona.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies