Projekt měření zraku dětem předškolního věku s povděkem vítají nejen rodiče předškoláků, ale také provozovatelé mateřských škol a v neposlední řadě i sponzoři.

Autorem projektu je ředitel chebského stacionáře pro děti s očními vadami Robert Plachý. Program si klade za cíl zjistit u předškolních dětí případné oční vady a doporučit rodičům odbornou konzultaci u specialisty.
Již na jaře loňského roku otestovaly zdravotní sestry ze stacionáře žáčky chebských mateřských škol a nyní má v úmyslu ředitel Plachý rozšířit projekt i do dalších zařízení v Karlovarském kraji. K tomu ovšem potřebuje finance.

Jedním ze sponzorů se stal Lions club, který v těchto dnech na program uvolnil částku sto tisíc korun.
Do rukou Roberta Plachého a chebského starosty Jana Svobody předal šek osobně hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel, jenž je sám členem clubu.
„Peníze využijeme na částečnou úhradu osobního automobilu, bez kterého se neobejdeme,“ upřesnil využití peněz Plachý.
„V těchto dnech začneme vyjednávat se zástupci měst na Chebsku a s řediteli mateřských škol. Předběžně jsem už hovořil s místostarostou Aše Pavlem Klepáčkem a starostou Skalné Radomilem Goldem. Oba projevili zájem,“ uvedl.

„Na jaře přijde na řadu Sokolovsko a po něm Karlovarsko. Celý program jsme totiž rozdělili do několika etap. Zároveň aktivně sháníme další sponzory. V Chebu jsou některé firmy, které nás různým způsobem podporují a přislíbily pomoc i do dalších let,“ sdělil.
„Také jsme už podali žádost o dotaci na Krajský úřad Karlovarského kraje. Mohli bychom dostat grant až sto tisíc korun.“
Pod chebský stacionář pro děti s očními vadami přejde v lednu příštího roku i denní a týdenní stacionář Mája.
Ředitel Plachý má rovněž v plánu zřídit stacionáře pro handicapovanou mládež mezi 18 a 26 lety a pro seniory.