Podle policie je na Chebsku evidováno 2737 zbrojních průkazů a 6554 zbraní. Uvedla to chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.
„V loňském roce bylo stíháno šest osob pro nedovolené ozbrojování,“ poznamenala. „Letos jsme zatím nezaznamenali žádné a trestné činy spáchané se zbraní v ruce statisticky neevidujeme,“ dodala.

„Zájem o zbraně momentálně poklesl,“ uvedl majitel prodejny se střelivem a zbraněmi v Chebu Petr Krupka.
„Na prodej jdou ostatní věci, jako oleje, čištění, vzduchovky a vzhledem k rostoucí kriminalitě kasry a elektroparalyzéry.“
Jak řekl, nákup zbraně není jen tak. „Je přísně evidován v prodejně i u policie. Kupec musí zbraň do deseti pracovních dnů evidovat na PČR, u samonabíjecích potřebuje navíc ještě nákupní povolení od policie. Cizinec musí mít kromě trvalého pobytu ještě výpis z rejstříku trestů ze země, odkud pochází,“ vysvětlil.

„Zaznamenal jsem i poptávku po černých zbraních, ale to je u mě nemyslitelné. Určitě existují skupiny, které obchodují se zbraněmi, občas mi někdo něco řekne, ale myslím si, že obchodují spíš ve velkém a obyčejný Cheban nemá šanci něco koupit. Ti lidé si hlídají, koho mezi sebe pustí.“
On sám ale říká, že nejlepší obranou je vzít nohy na ramena a utéct.
„Člověk se sice se zbraní v ruce ubrání, ale je to vstupenka do basy. Použití zbraně není jednoduché a vytáhnout ji člověk může, jen když ji na něj vytáhne někdo jiný. Kdyby to bylo jinak, byli bychom za chvíli jak na divokém západě,“ poznamenal.