VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozvoji turistiky v Chebu škodí špatná pověst města v médiích

Cheb - Prim u zahraničních hostů hrají zatím jednodenní nákupní výlety. Zajímají sehlavně o směnárny, restaurace a tržiště

17.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Požadavky českých a zahraničních turistů v chebském infocentru se velmi odlišují. Jediné, v čem se shodnou, je zájem o plány města a možnosti ubytování.
„Tím ale podobnost končí. U Čechů je na třetím místě jejich zájmu Valdštejn. Zahraniční návštěvníci se zajímají o směnárny, možnosti stravování a Valdštejn je u nich až na šestém místě. Na osmém místě jsou pak tržnice,“ popsala vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu chebské radnice Marcela Brabačová výsledky statistiky, kterou si infocentrum vede.
Právě Valdštejnské slavnosti se v posledních letech stávají chloubou města. Přijíždí na ně stále více návštěvníků z Čech i ze zahraničí.

Je to jeden z důsledků snahy města nabídnout návštěvníkům více možností, jak trávit v Chebu volný čas. V rozvoji turistiky vidí radnice jeden ze svých důležitých cílů.

„Cheb má návštěvníkům co nabídnout. Historické památky, dobré dopravní spojení, nedaleké lázně, krásnou přírodu v okolí a řadu kulturních akcí,“ vyjmenoval chebská pozitiva místostarosta Michal Pospíšil. „Chybí nám ale malé krámky, které by návštěvníkům nabízely rozmanité zboží. Máme sice krásné náměstí, ale okolní uličky jsou v horším stavu. V médiích je Cheb stále zařazen v kategorii měst se špatnou pověstí,“ popsal Pospíšil chebská negativa.
V Chebu podle něj převažuje jednodenní nákupní turistika. Nejsou nijak výjimečné případy, kdy do Chebu jezdí němečtí turisté ze vzdálených měst, kteří tu stráví několik hodin a vrací se zase domů. Navíc je město často spojováno s prostitucí.

Chebané vidí své město ještě v horších barvách.
„Stačí se podívat jen na příjezd do města. Kdo přijede vlakem, ten se vyděsí situace na nádraží,“ řekl Pavel Hloucha z Chebu. „A kdo přijede autem, tak ten většinou nenajde místo na zaparkování. Jen u některého z mnoha našich hypermarketů,“ dodal.

„Často se mluví o Chebském hradu jako o významné památce. To je sice pravda, ale obyčejnému návštěvníkovi toho hrad mnoho k pokoukání nenabízí. Je to záležitost spíše pro znalce,“ poznamenal Luděk Vlček z Chebu.

Právě do rekonstrukce hradu budou letos směřovat některé investice. Město chce zpřístupnit Mlýnskou věž, vybudovat zde vyhlídku a menší expozici.
„Není sice jisté, jestli získáme potřebnou dvanáctimilionovou dotaci, ale Mlýnskou věž zpřístupníme,“ poznamenal místostarosta Miroslav Plevný. Navíc začne v letošním roce Cheb rekonstruovat první část pěší zóny. Na podzim pak kraj s městem zahájí výstavbu moderního dopravního terminálu. I to má přispět ke zlepšení pověsti města.

V loňském roce Cheb přestěhoval turistické infocentrum do nových a větších prostor. To se okamžitě projevilo na návštěvnosti. Loni jím prošlo téměř 50 tisíc hostů, když v roce 2005 jich bylo jen 22 tisíc. Necelou polovinu pak tvořili turisté z Česka.
Infocentrum zajišťuje i propagaci města na turistických veletrzích v Čechách a zahraničí. Většinou ve spolupráci s Karlovarským krajem anebo agenturou Czech Tourism. „Je to pro nás finančně mnohem výhodnější. Letos se zúčastníme devíti veletrhů na což máme vyhrazenu částku 49 800 korun,“ informovala Brabačová.

Autor: Petr Przeczek

17.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímky z pořadu Malé lásky
15

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Vysněné dětské postele

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Karlovarský kraj - Jediné vítězství, jediné tři body. Tak ty si tentokrát dovezly celky z Karlovarského kraje hrající divizi ze hřišť soupeřů. Úspěšná byla Slavia Karlovy Vary, která vyplenila Přeštice poměrem 5:2.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení