Vánoční stromečky lidé seženou ještě i 24. prosince. Koupit je mohou na tradičních místech v Chebu, to znamená na parkovištích supermarketů.
Jako všechno ostatní, i stromky letos podražily. Nejlevnější jsou smrčky a borovice lesní. Jejich cena se pohybuje od 199 korun na kousky v akci, po 290 za smrky a 290 za borovice do výšky 150 centimetrů.

Podle zkušeností prodejkyně Ivany Nové se lidé vracejí k živým stromkům. „Chodí sem a říkají, že třeba deset let měli umělý a teď si chtějí užít živého vánočního stromku,“ řekla.

„Ta vůně k Vánocům patří,“ přidal se Karel Svoboda z Chebu. „Ještě ale strom kupovat nebudu, nemám ho kam dát a strčit ho rovnou do obýváku znamená, že mi do svátků opadá,“ poznamenal.

„Zásob bude dost, firma, která dodává jehličnany k prodeji, nás bude ještě zavážet,“ podotkla Nová.

A co lidé nejčastěji kupují? Kupodivu jedle. „To i přesto, že jsou nejdražší,“ divila se sama prodejkyně. „Je ale pravda, že neopadají. Já jsem ji měla minulý rok také a vydržela mi až do února, až mi bylo líto ji vyhodit, jak krásně stále vypadala.“

„Já zůstanu u smrčku, jen pod něj dám nějaký igelit, abych pak nemusela tahat jehličí z koberce,“ řekla Zdena Švarcová z Chebu. „Také jsme měla několik let umělý stromek, ale není to ono. Když už nejíme kapra, tak alespoň ten strom ať připomíná Vánoce,“ smála se.
Pokud má někdo z menších měst a obcí na Chebsku zájem o živý stromeček, musí pro něj do Chebu. „My stromky neprodáváme,“ řekl Jan Hofmann z mysliveckého sdružení ve Skalné.

„Nákladově ty vyjde mnohem dráž, než za co se stromky prodávají a navíc mezi obyvateli o ně nebyl zájem. Každý řekl, že si radši zajede k supermarketu pro levnější,“ vysvětlil, proč myslivci nepěstují vánoční jehličnany. Prodejce si také musí zaplatit zábor místa na prodej, což jsou další náklady.