Reflexní dopravní značky zvyšují bezpečnost na silnicích. Na jejich výměnu ale stále v mnoha malých obcích i městech na Chebsku nejsou peníze. Představitelé obcí se shodují, že jsou stále problémy, jejichž financování je důležitější.

Dle nařízení Evropské unie musejí být dopravní značky reflexní a nesmějí mít ostrý okraj. Taková ale stojí zhruba tři tisíce korun. Již před rokem se starostové obávali, jak je zaplatí. Například v Nebanicích se situace nezměnila. Na výměnu značek nejsou finance ani po roce.
Jinak na tom nejsou ani města. Starosta Aše Dalibor Blažek minulý rok sdělil, že na výměnu nemají. A tento rok?

„Tato dopravní značení podle potřeby nahrazují staré značky,“ sdělil mluvčí ašského městského úřadu Milan Vrbata. „V rozpočtu města není speciální položka na hromadnou výměnu dopravního značení. Pro letošní rok je na ní schválena částka 342 tisíc korun, v roce 2007 to bylo 361 tisíc korun.“
Vyměnit dopravní značení najednou nebylo možné ani ve větších městech. „Vyměněno je zatím osmdesát procent značek,“ sdělila mluvčí chebské městského úřadu Martina Kuželová. „Výměna stále pokračuje.“ Ubezpečila, že na hlavní úsecích jsou vyměněné.
Samotní řidiči si reflexní značky pochvalují.

„Nejezdím ráda v noci,“ pověděla Hana Červenková z Chebu. „Reflexní značky jsou daleko výraznější, nelze je přehlédnout. Kéž by nosili něco reflexního na oblečení v noci také chodci,“ posteskla si.
Druzí je vidí jako zbytečnost. „Jsou důležitější věci. Dlouho jsme se orientovali podle starých a také to šlo,“ tvrdil Marcel Dvořák z Chebu.