VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebané vyhlášku dodržují

Cheb –Odbor životního prostředí a chebští strážníci kontrolovali čipování psů.

10.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Ilustrační foto: Karel Pech

Obyvatelé Chebu měli celý minulý rok na to, aby nechali očipovat své psy a jak se zdá, většina z nich tak také učinila. Aby chebská radnice zjistila, jestli je to opravdu tak, provedla včera městská policie kontrolu čipování psů.

„Podle evidence psů a registru čipovaných zvířat se nám údaje rozcházejí asi jen ve dvou stovkách případů,“ poznamenala Alena Vránová z odboru životního prostředí chebské radnice.

Procházka po městě, které se zúčastnil strážník Ladislav Turek, Alena Vránová a koordinátor městské policie Petr Samko, vedla Valdštejnovou ulicí, pak kolem katastrálního úřadu a poté od nádraží k pěší zóně. Skupinka se dále rovněž zaměřila na kontrolu psů na Krajince, odkud pokračovala na sídliště Skalka.
Z celkového počtu 15 zkontrolovaných psů neměl čip pouze jediný, další byla již patnáctiletá fena, na kterou se povinnost nevztahuje, u dvou psů se nepodařilo čip načíst.

„My jsme sice nemuseli čipovat, protože naší feně je patnáct let, ale udělali jsme to,“ řekla jedna z Chebanek na sídlišti Skalka.

„Dá se říci, že 90 procent psů má čip a jejich majitelé tak splnili svou povinnost,“ uvedla Vránová.

Čipy, které v loňském roce byly pro psy zdarma, mají v sobě rovnou zakódovaný údaj o tom, že pes patří do Chebu. Lidé, kteří nechají od letošního roku svého psa očipovat na vlastní náklady, tuto výhodu nemají. Musí proto s dokladem o čipování navštívit chebskou radnici, kde se číslo čipu zanese do chebského registru. Na co ale lidé často zapomínají je, že při stěhování nebo úmrtí zvířete tuto skutečnost neohlásí v registru, ale jen v evidenci psů.

„Je ale pravda, že jsme schopné si na úřadě tyto údaje předat,“ konstatovala Vránová.

Zmíněná kontrola sice probíhala v dopoledních hodinách, ale v blízké době se dá očekávat, že se uskuteční další, a to i v čase, kdy se po městě pohybuje nejvíc pejskařů. A to nejen v centru města, ale i v jeho okrajových částech.

Autor: Nataša Šmatová

10.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V RÁMCI Geofyzikálního a vulkanologického setkání se lidé budou moci podívat i do štoly v Komorní hůrce.

Jak přesně vzniká zemětřesení? Dozvědí se lidé na setkání

Ilustrační foto.

Za nejmohutnějšími stromy

Garsonky pro netopýry jsou připravené na zimu

Nová Role - Netradiční podnájemníky mají v novorolské radnici. Do fasády přímo nad starostovnou se jim pravidelně každou zimu stěhují netopýři.

Do UNESCO společně. Ale kdy?

Karlovy Vary - Už roky vyjíždějí členové vedení Karlových Varů do Evropy, aby s dalšími lázeňskými městy včetně Mariánských a Františkových Lázní dohodli a dokončili zápis na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

Den Českého lesa chystá ve Vesnickém muzeu ukázky tradičního zemědělství

Halže – Mlácení obilí cepem, naklepávání kosy nebo sečení uvidíte ve Vesnickém muzeu v Halži. To se totiž připravuje na tradiční Den českého lesa. Návštěvníky uvítá už tuto sobotu 23. září a akci zahájí v 10 hodin Trubači Kolowratových lesů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení