VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebská studentka vnímá maturity jako chaos

Cheb – Nervy napjaté k prasknutí, tak by se dala stručně popsat situace kolem maturit v letošním roce v Chebu

26.5.2011
SDÍLEJ:

MATURITA. Tato studentka už má maturitní zkoušku nějaký čas za sebou. Letošní maturanti si ještě chvíli počkají. Foto: Deník: Nataša Šmatová

Vyčerpaní jsou nejen studenti, ale také učitelé. Maturitní zkoušky se konají už měsíc, začaly profilovými (školními) písemkami, na odborných školách pokračují praktickými zkouškami, na závěr čeká studenty ústní část jak profilových, tak státních maturit a úplně na konec státní písemné zkoušky.
„Umím jen jednu otázku z češtiny,“ hrozila se zkoušek maturantka Zuzana Kasíková z chebského gymnázia. Před komisi předstoupí právě dnes, ve čtvrtek 26. května. Zvolila si ve státní části základní stupeň obtížnosti.

„Myslím, že letos je k ničemu volit si vyšší úroveň maturitní zkoušky,“ řekla.
A jak vnímá maturity? „Víceméně chaos. Spíš více než méně,“ poznamenala. „Zajímavé je to, že je možné, aby se předměty opakovaly. My jsme na gymplu a máme všeobecné vzdělání, takže si volíme, co chceme.

Ve státní části budu maturovat z angličtiny a českého jazyka, ve školní si zopakuji jazyky a zvolila jsem ještě hudební výchovu,“ uvedla. „Nejhorší to asi mají učitelky na angličtinu. V jeden den se koná státní i školní maturita a ony tam budou sedět celý den. Ke každému jsou jiné otázky a jiné podmínky. Češtináři to mají také tak, ale mají to více oddělené. Když si u státní zkoušky z češtiny vytáhnu autora, nebudou se mě ptát na nic jiného. Když půjdu ke školní maturitě, budu mít naučené otázky a budu mít s sebou ukázky děl.

Jenže u angličtiny jsou témata dost podobná,“ poznamenala.
„Problém je i v tom, že maturitní vysvědčení s kompletními výsledky dostaneme dva dny před tím, než ho musíme mít ověřené pro další školu,“ dodala studentka.

Na chebské Integrované střední škole mají ve školní části maturit odborné předměty a přidali také nepovinné zkoušky. „Když se žák z nepovinného předmětu nedostaví bez omluvy, dostane nedostatečnou. Pokud se omluví, bude v maturitním vysvědčení zapsáno, že je neklasifikován,“ uvedl zástupce ředitele Tomáš Babický.
Jak ještě doplnila maturantka Zuzana, případní neúspěšní maturanti budou mít možnost dvakrát zkusit maturitu dokončit, což je jediná výhoda.

Autor: Nataša Šmatová

26.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení