VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebští „kajmani“ rejdili v lomu v Polné u Hazlova

Polná - Do studené vody tak šli Honza Letalík s Láďou Račákem a potápěč přezdívaný ´Vořech´. 

2.2.2015
SDÍLEJ:

NADŠENCI z Klubu sportovního potápění Kajman Cheb se tentokráte zaměřili na lom v Polné u Hazlova. Foto: Jan Šimeček

Netypickou zábavu na závěr ledna si přichystali nadšenci z Klubu sportovního potápění Kajman Cheb. Řádili nad i pod hladinou lomu v Polné u Hazlova. Ponořili se tři ´kajmani´ a na jejich aktivitu dohlížela více než desítka ostatních členů klubu a jejich přátel.

„Po příjezdu na lom bylo nejdříve nutné uklidit okolo tamního ohniště. Někteří naši spoluobčané tu opět nadělali spoustu nepořádku," rozčiloval se Vladimír Kulštejn z Klubu sportovního potápění Kajman Cheb. „Opět jsme nastřádali několik pytlů nejrůznějšího nepořádku."

Na vodní hladině lomu byl slabý, asi dvoucentimetrový led. „Myslím, že letošní zimu to je jedna z mála zamrzlých vodních hladin. V našem okolí jsou letošní zimu téměř všechny vody bez ledu," uvedl Vladimír Kulštejn. ´Kajmani´ se hned pustili do práce, co jim zde zbyla z minulého roku. Dodělali schody do vody, aby byla dobře přístupná. „Láďa Račák s Honzou Letalíkem se dali do práce a za hodinku to bylo hotovo," chválil Kulštejn a dodal, že schody snad aspoň chvilku odolají nájezdům vandalů.

´Kajmani´ také neotřelým způsobem zapracovali na zatraktivnění budoucích ponorů v Polné. Honza Letalík z Aše vyrobil dvě zdařilé figuríny v životní velikosti, které členové klubu ponořili pod hladinu. „Chceme, aby naše další rejdění v lomu bylo stále zajímavé," vysvětloval předseda Klubu sportovního potápění Kajman Cheb Jan Držmíšek. „Všechny ryby, které jsme sem nasadili, nám totiž lidi vylovili," usmíval se. Do studené vody tak odvážně šli Honza Letalík s Láďou Račákem a potápěč, kterému nikdo neřekne jinak než ´Vořech´. „Díru si kluci udělali docela fofrem. Led byl slabej, takže to šlo jako po másle. Honza byl jak ledoborec. Nakonec byla díra po celé jedné straně lomu. Láďa Račák byl zajištěn vodícím lanem a ostatní dva šli vedle něj. Jako návodčí jsem se střídal já s Karlem Tomanem. Po půlhodince bylo částečně hotovo a úplně dokončit se vše musí, až roztaje led. Ostatní se starali o oheň a občerstvení. Musím říct, že tato akce se moc vydařila. Děkuji všem za účast. Snad se tu příště sejdeme v ještě hojnějším počtu," přál si ´kajman´ Vladimír Kulštejn. „Nesmím zapomenout poděkovat městu Cheb za spolupráci a finanční pomoc, která nám umožňuje takovéto akce pořádat v průběhu celého roku," dodal předseda Klubu sportovního potápění Kajman Cheb Jan Držmíšek.

Autor: Vladimír Kučera

2.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Nové parkoviště u sportovní haly v ašské ulici Gustava Geipela se už rýsuje.

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Pes vběhl motorkáři pod kolo

Mariánské Lázně - Nepříjemný zážitek má za sebou šestadvacetiletý motorkář, kterému do jízdní dráhy vběhl pes.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení