71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Chebští studenti na předvádějí na náměstí vědu

Věda před chebskou radnicí opět přilákala velké množství diváků.

Věda před chebskou radnicí opět přilákala velké množství diváků. Autor: Deník: Václava Simeonová

1.10.2010 09:31

Cheb - „Každý z nás využívá dnes a denně mnoha úžasných vynálezů vědy a techniky, aniž by jim ve skutečnosti zcela rozuměl či alespoň chápal jejich princip,“ uvedl akci s názvem Věda před radnicí ředitel chebského gymnázia Jaroslav Kočvara

Jeho slova potvrzují také obyvatelé regionu. I jim totiž zábavná věda v podání studentů a učitelů často opráší školní znalosti.
Gymnázium prezentuje vědu na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad už potřetí. Díky tomu, že se akce odehrává pod širým nebem ve středu města, je přístupná všem.

„Už dlouho máme v plánu, že se pojedeme podívat do IQparku,“ uvedla jedna z návštěvnic Vědy před radnicí, Ilona Sedláčková z Chebu. „Myslím, že jsou tam podobné exponáty jako tady. Je opravdu fajn, že se studenti do něčeho takového zapojí. A co víc, že se můžeme poučit i my, dospělí.“
Gymnazisté se budou o své stánky na náměstí starat až do soboty. „Je to skvělé zpestření,“ řekla čtrnáctiletá Zdeňka Holubová z Hrzína, která se aktivně zapojila.

Atraktivní není akce jen pro studenty, kteří v budoucnu chtějí svůj život s fyzikou nebo třeba chemií spojit.
„Já osobně dávám přednost humanitním předmětům,“ podotkla studentka Sára Hátlová z Chebu. „Alespoň budu ale v jiných předmětech o něco chytřejší.“

Gymnazista Vítek Vejražka nové informace nebral jen jako zajímavosti.
„Myslím si, že mi získané poznatky v průběhu studia určitě k něčemu budou,“ uvedl s tím, že ještě sice nemá konkrétní představu o budoucím zaměstnání, nejspíš prý však zamíří k přírodním vědám.

Populárně naučný happening potrvá až do soboty 2. října. Atraktivní a lákavou formou budou ještě dnes a zítra studenti chebského gymnázia představovat a názorně předvádět podstatu celé řady přírodních a technických jevů od 9 do 16 hodin.

(sim, tom)

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Nadpis???
Jirka 1.10.2010 21:01 147.229.212.*
Pane redaktore, nadpis \"Chebští studenti na předvádějí na náměstí vědu\" mi opravdu nedává smysl.... Kdo to psal? Jako autor je uvedena redakce.... To jste vymysleli pěknou koninu, milá redakce.... Zabalteto radši.... Tyto noviny ztrácí poslední doboz úroveň... Články opsané, či lehce přepsané ze stránek města Chebu, sportovní redakce také okopčí co může... Kde se nachází nějaký článek z MEZINÁRODNÍHO turnaj v házené O štít města Chebu? Před…
V diskusi je celkem 1 příspěvek, poslední byl vložen 1. 10. 2010, 21:01 vstup do diskuse

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Pizza Iveta: Martucci využívá Bartošovou, pojmenoval po ní jídlo

Pizza Iveta: Martucci využívá Bartošovou, pojmenoval po ní jídlo

Italský expřítel Ivety Bartošové (46) si otevřel v centru Prahy pizzerii. V tu chvíli se vychytralému… celý článek ›

Odboráři: Ženou lidi na ulice, sami berou statisíce!

Odboráři: Ženou lidi na ulice, sami berou statisíce!

Mají plnou pusu bídy a staví se do čela těch, na které nejvíce doléhají vládní reformy. Dnes chtějí… celý článek ›

Tajemství záhadné náplasti s vlajkou malého Plekyho odhaleno!

Tajemství záhadné náplasti s vlajkou malého Plekyho odhaleno!

Všichni se divili, proč má pětiměsíční Matyáš, syn hokejisty Tomáše Plekance a zpěvačky Lucie… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz