VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka se začne stavět v březnu, cyklisté se po ní projedou za rok

Ašsko –Cyklostezka bude měřit celkově 44 kilometrů, z toho jsou čtyři kilometry na české straně a 40 kilometrů povede Německem. Sdružení Ašsko je dobrovolný svazek měst a obcí ašského výběžku.

12.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Sdružení Ašsko už ví, kdo postaví plánovanou cyklostezku příhraničím, na níž získalo dotace, a kdo bude technickým dozorem.

„Na základě získané dotace z prostředků Evropské unie a ze státního rozpočtu na projekt ´Integrovaná přeshraniční cyklostezka Wunsiedel-Selb-Aš´, realizovaného v rámci Programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007 – 2013, vyhlásilo Sdružení Ašsko výběrové řízení na dodavatele realizace stavby cyklostezky a zajištění technického dozoru investora,“ uvádí se na stránkách Krásné, která je členem sdružení.

Technický dozor investora tak zajistí Pavel Hudlický z Chebu. Splnil všechna kritéria zadavatele a podal ze šesti hodnocených uchazečů nejnižší cenovou nabídku.
V lednu se také konalo výběrové řízení na realizaci stavby cyklostezky na české straně.

„Hodnotící komise měla plné ruce práce, neboť na výzvu zareagovalo a cenovou nabídku předložilo celkem 23 uchazečů. Jeden uchazeč byl v průběhu hodnocení úplnosti nabídek vyloučen z důvodu nesplnění podmínek zadavatele,“ informuje dále zpráva.

Na prvním místě se umístila nabídka karlovarské firmy a podle komise je pro investora nejvhodnější. Autorský dozor provede projekční kancelář cyklostezky, Dopravní stavby a venkovní architektura, s.r.o.

"Podle smlouvy by se mělo s výstavbou cyklostezky začít 1. března,“ informovala manažerka Sdružení Ašsko Petra Bulantová. „Stavba je plánovaná do konce října, ale na zimní období už ji pro cyklisty otevírat nebudeme. Očekáváme tedy, že ji zprovozníme na přelomu jara příštího roku a dost možná se nám podaří sjednotit termín otevření s německou stranou, která plánuje stavbu dokončit nejpozději v pololetí příštího roku,“ uvedla.

Cyklostezka bude měřit celkově 44 kilometrů, z toho jsou čtyři kilometry na české straně a 40 kilometrů povede Německem. Sdružení Ašsko je dobrovolný svazek měst a obcí ašského výběžku. Jeho sídlem je Aš a jeho cílem je společnou prací zásadním způsobem zviditelňovat dotčené oblasti a vytvářet podmínky pro ekonomický rozvoj. Sdružuje všech pět obcí bývalého ašského okresu, tedy Aš, Hranice, Krásnou, Hazlov a Podhradí. Sdružení vzniklo v roce 1999. Jeho účelem je hledání a prosazování společných zájmů svých členů. Jak informovala manažerka sdružení, měly by brzy fungovat webové stránky sdružení.

Autor: Nataša Šmatová

12.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení