VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti si zařídily novou horolezeckou stěnu

Cheb – Horolezecká stěna byla slavnostně otevřená na chebské 1. základní škole.

7.3.2010
SDÍLEJ:

Horolezecká stěna byla slavnostně otevřená na chebské 1. základní škole. Foto: Foto: Radka Hurtová

Novou horolezeckou stěnu mají k dispozici mladí a ratolesti z Domu dětí a mládeže Sova (DDM) v Chebu. Do současné doby mohli trénovat jen na té venkovní. Byli tak závislí na příznivém počasí. To se ale změnilo. Na výstavbu stěny dostali grant. A děti a mladí si jej vyřizovali sami!
Horolezeckou stěnu děti slavnostně otevřely na chebské 1. základní škole. Mohou ji tak využívat i místní žáci. Ale to rozhodně neznamená, že bude u stěny rušno jen v pracovních dnech. „Cílem projektu byla podpora setkávání dětí a mládeže bez rozdílu barvy pleti, či vyznání,“ uvedla Radka Hurtová z DDM Sova.

Děti se žádostí uspěly u České národní agentury Mládež a dostaly šest tisíc euro na její stavbu. Chebská 1. základní škola přispěla prostorem a dopadovou plochou, DDM Sova zase horo–materiálem. „Stěnu instalovala a připravila společnost Makak, která na to měla dost čas,“ uvedla Radka Hurtová. „Ale její pracovníci věděli, jak je projekt pro děti důležitý, a tak mohla být otevřená již 4. března večer.“

A radost z ní měli všichni. Jedenáctiletý Jan Lorenc si ji pochvaloval již na slavnostním otevření. „Chodím na horolezecký kroužek už tři roky a baví mě na tomto sportu úplně všechno,“ popisoval. „Na této stěně se leze opravdu skvěle. Jsem moc rád, že už budeme moct trénovat také uvnitř.“
Díky nové stěně bude mít DDM Sova možná i další zájemce o kroužek. Pětiletý Filípek si horolezectví vyzkoušel poprvé právě v den zprovoznění stěny. „Je to ale moc fajn,“ řekl. „Až budu větší, budu sem určitě chodit častěji,“ dodal nadšeně.

V Sově působí horolezecký kroužek s názvem Uzlíčci, který je určen dětem ve věku od 4 do 9 let. „Horolezecký kroužek pro nejmenší děti v doprovodu rodičů je zaměřený na rozvoj komunikace mezi rodičem a dítětem, rozvoj základních pohybových dovedností netradiční formou za využití atraktivních prvků, jakým je právě například umělá horolezecká stěna. Kroužek vede zkušená Terezka Šabachová,“ popisovala Radka Hurtová. „O ty starší z kroužku, který si říká DOBER, se již pár let stará Zdeňka Fafílková, která se k tomuto žezlu dostala coby mamina jednoho z kluků.“

Autor: Václava Simeonová

7.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Památkáři protestují proti demolici keramky

Karlovy Vary - Co mají společného Císařské lázně, Střední umělecká škola (původně keramická škola) a krajská Galerie umění v Karlových Varech? Jde o stavby, které buď čekají na náročnou opravu, nebo na demolici či na přestěhování.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení